SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Kadın ve çocuk dilenciler bıktırdı

Kadın ve çocuk dilenciler bıktırdı
Bu haber 05 Nisan 2021 - 0:37 'de eklendi ve 157 kez görüntülendi.

İlçemizde son zamanlarda sayıları artan kadın ve çocuk dilenciler vatandaşları ve esnafı bıktırdı.

Cadde, sokak ve mahallelerde kapı kapı gezen dilenciler vatandaşları huzursuz ediyor. Dilencilerin rahat bir şekilde mahallelerde ve sokaklarda gezmelerinin insanları rahatsız ettiğini belirten vatandaşlar, “Her sokakta, her caddede karşımıza bir dilenci çıkıyor. Özellikle market zincirlerin ve banka ATM’lerinin önünü mesken tutmuş durumdalar. Perşembe ve Cuma günleri her yer dilenci. Pazaryeri, caddeler, cami önleri, her yerde vatandaşlara duygu sömürüsü yapıyorlar. Yollar ve caddeler dilencilerden geçilmiyor” dedi.

Vatandaşların yanı sıra esnaflar da dilencilerden rahatsızlık duyduklarını belirterek, bu durumun çözülmesini umuyorlar. Dilencilerin sadece buradakiler değil aynı zamanda şehir dışından da geldiğini belirten bazı esnaflar, “Gün içinde dükkana onlarca dilenci gelip para istiyor. Bakıyorsunuz eli ayağı tutan kalıplı Suriyeliler çocuğun elinden tutmuş dileniyorlar” diyerek tepki gösterdiler.

Yetkililerin duruma bir çözüm bulması gerektiğini ifade eden esnaflar, “Şehir merkezinde dilenci sayısında artış var, yetkililerimiz bu konuya çözüm bulsunlar. Dilencilerin şehrin merkezinde insanlara duygu sömürüsü yaparak gezmeleri bizleri rahatsız ediyor. Yetkililerin bu konuya çözüm getirmelerini istiyoruz” dediler.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa