SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Kadına şiddet insan hakları ihlalidir

Kadına şiddet insan hakları ihlalidir
Bu haber 02 Aralık 2018 - 23:50 'de eklendi ve 55 kez görüntülendi.
  • İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından ADEM’de kadına şiddet semineri verildi, hakları anlatıldı

 

İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Aile Destek Merkezi’nde kadına şiddet semineri verildi. Semineri veren İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde görevli hemşireler Kader Duymuş Akarsu ve Cemile Yaman, kadına şiddetin insan hakları ihlali olduğunu söyledi.

İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından “Kadına Şiddet” günü kapsamında kadınlara ADEM’de seminer verildi. Kadına yönelik şiddetin boyutlarını incelemek, toplumsal cinsiyet eşitsizliğin farklı yönlerinin şiddet üzerindeki etkisini tartışmak ve halkı bilinçlendirmek için verilen seminerde hemşireler Kader Duymuş Akarsu ve Cemile Yaman toplantıya katılanları bilgilendirdi.

ADEM toplantı salonunda gerçekleştirilen seminerde, kadına şiddetin insan hakları ihlali olduğunu belirten hemşireler, şu ifadeleri kullandı;

“Kadına yönelik şiddet, kültürel, coğrafi, dini, toplumsal ve ekonomik sınır tanımayan bir insan hakları ihlali olarak varlığını tüm dünyada sürdürmektedir. Önemli bir toplumsal sorun olan kadına yönelik aile içi şiddet, kadınların yalnızca fiziksel ve ruhsal sağlığını etkilemekle kalmayıp; hukuki, sosyal, siyasal ve ekonomik statülerinin gelişmesini de engellemektedir.”

Seminere katılan kadınlar da “Kadına Şiddete Dur Deyin”, “Kadına Şiddete Sıfır Tolerans”, “Kadına Yönelik Şiddet Suçtur” dövizleriyle seslerini duyurdu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa