SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Kadına şiddetin önlenmesi için atılacak en önemli adım eğitimdir

Kadına şiddetin önlenmesi için atılacak en önemli adım eğitimdir
Bu haber 30 Kasım 2020 - 9:15 'de eklendi ve 76 kez görüntülendi.
  • Kadına, çocuğa, engelliye kısacası her canlıya yapılan şiddetin her türlüsü yanlıştır

 

İlçemizde kadına yönelik şiddeti önleme kapsamında toplantı düzenlendi. Kaymakam Ramazan Polat, kadına şiddetin önlenmesi için atılacak en önemli adımın eğitim olduğunu belirtirken, sadece kadına değil çocuğa, engelliye kısacası her canlıya yapılan şiddetin her türlüsünün yanlış olduğunu belirtti.

6284 sayılı ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin önlemesine dair kanun kapsamında şiddetle mücadele alanında sunulan hizmetlerin daha etkin bir şekilde yürütülmesi ve uygulamalardaki sorunların giderilmesi amacıyla “kadına yönelik şiddetle mücadele koordinasyon planı” Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleşti. Toplantıya Kaymakam Ramazan Polat, İlçe Jandarma Komutanı Bahri Yılmaz, İlçe Emniyet Amiri Ahmet Uzun ve ilgili kurum amirleri katıldı.

Toplantıda Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı ile bilgilendirme yapıldı. Bilgilendirmeden sonra kadına yönelik şiddetin önlenmesi için atılacak en önemli adımın eğitim olduğunu belirten Kaymakamı Polat sözlerini şöyle sürdürdü;

“Ülkemizde, özellikle son dönemlerde yaşanan kadına ve aileye dönük şiddet olayları, bu olayların oluşturduğu üzüntü ve kamu vicdanında açtığı yaraları önlemek, yapmamız gereken en önemli işlerin başında geliyor.

Kadına şiddetin önlenmesi için bu toplantıları yaparak hem çalışmalarımızı değerlendiriyoruz hem de önümüze bir yol haritası çiziyoruz. Kadına, çocuğa, engelliye kısacası her canlıya yapılan şiddetin her türlüsü yanlıştır. Ancak bilinçli bir toplum ve bilinçli nesiller ile bu tür şiddet olaylarının önüne geçebiliriz.

Kadına yönelik şiddetin önlenmesi için atılacak en önemli adım eğitimdir. Biz de Çermik Kaymakamlığı olarak böyle hassas bir konuda tüm birimlerimizle birlikte şiddete dur demek için çalışmalar yapıyoruz. Bu konunun hem kanuni hem de ahlaki yönden sıkı takipçisiyiz.”

Yapılan toplantının ardından Kaymakam Ramazan Polat, İlçe Jandarma Komutanı Bahri Yılmaz ve İlçe Emniyet Amiri Ahmet Uzun, Sosyal Hizmet Merkezi ekiplerince kurulan ve Kadın Acil Destek İhbar Sistemi (KADES) hakkında bilgilendirme çalışmaları yapılan standı ziyaret ederek stant çalışanlarından bilgi aldı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa