SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Kadınlar bilgiyle donatılıyor

Kadınlar bilgiyle donatılıyor
Bu haber 17 Şubat 2019 - 23:46 'de eklendi ve 96 kez görüntülendi.

İlçemiz Kaymakamlığı tarafından hayata geçirilen “Mutlu Kadın, Mutlu Aile, Mutlu Toplum” projesi kapsamında kırsal mahallelerde kadınlara yönelik eğitim verilmeye başlandı.

Kaymakam Nazlı Demir’in kadınlarımızın daha bilgili, donanımlı ve geleceğe sağlıklı bakmaları için hayata geçirilen, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, İlçe Müftülüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görevli, kendi alanında uzman olan kadınlar tarafından verilen eğitimin ilki Petekkaya, Aynalı ve Kuyu Mahallelerinde yapıldı. Kuyu Mahallesindeki programa Kaymakam Nazlı Demir de katılarak, kadınlarla sohbet etti.

Projenin hedef kitlesinin kırsal mahallelerde yaşayan dezavantajlı kadınlar olduğunu belirten Kaymakam Nazlı Demir, proje kapsamında tüm mahallelerin ziyaret edileceğini söyledi.

Kaymakam Demir;“İlk ziyaretlerimize yoğun ilgi ve katılım oldu. Proje tüm kırsal mahalleler tamamlanana kadar devam edecek. Proje tamamlandıktan sonra, kadınlarımızın ortak sorun ve sıkıntılarını belirleyerek bir rapor hazırlanacak. Biz de bunları değerlendirip, iyileştirilmesi konusunda gerekli adımları atacağız” şeklinde konuştu.

Proje kapsamında İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde görevli hemşireler tarafından kadın sağlığının önemi, meme kanseri, kadın doğum, temizlik ve sağlıklı çocuk eğitimi konusunda bilgiler verildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Rehberlik Öğretmenleri tarafından kadının eğitiminin önemi, eğitimli kadınların aile yaşamına ve çocuk yetiştirmesindeki farklar anlatıldı.

İlçe Müftülüğü Kuran kursu usta öğreticileri tarafından da kadının dinimizdeki yeri, kadının görevleri gibi konular hadisler ve peygamber efendimizin eşinin ve ailesindeki kadınlarının yaşamından kesitler verilerek anlatıldı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa