SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Kadınlar ekonomiye katıldı

Kadınlar ekonomiye katıldı
Bu haber 18 Ağustos 2019 - 23:54 'de eklendi ve 84 kez görüntülendi.
  • Kadınlar el emeği, göz nurunu sergiledi

 

İlçemizde yapılan kermeste kadınlar el emeklerini, göz nurlarını sergilediler. Kadınlar elde edilen gelirle, ekonomiye katıldılar.

İlçemiz Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na bağlı Aile Destek Merkezi tarafından kermes düzenlendi. Hamambaşı’nda düzenlenen kermeste, birbirinden güzel elişi ürünler sergilendi.

Geldiği günden itibaren ilçenin sorunlarıyla ilgilendiği kadar, kadınların da sosyal hayatına katılımı için büyük çaba gösteren Kaymakam Nazlı Demir, düzenlettiği sergiyle kadınların ekonomiye katılımını sağladı.

Hamambaşı meydanında üç gün süren sergide ADEM (Aile Destek Merkezi)’nce üretim yapan kadınların ürünlerinin kapalı kapılar ardında kalması yerine, herkesin görmesini ve ürünlerin satışı için organizasyon gerçekleştirdi.

Kermeste el sanatları, ahşap ürünler, kıyafetler, çeyizlik ürünlerin yanı sıra yiyecek ve içecekler de yer aldı.

Kaymakam Nazlı Demir, yıllardır kadınların ürünlerini yaptığını fakat bu ürünlerden düzgün bir gelir elde edemediğini belirtti. Kaymakam Demir, “Yaptığımız kermesle, kadınlarımız ADEM’de yaptıkları ürünlerini satma imkânı buldular. Yapılan ürünlerin maliyetleri düştükten sonra kalan para kadınlarımıza dağıtılacak. Bu vesileyle kadınlarımız da ekonomiye katkı sağladıkları gibi, kendileri de kazanç elde etmiş oldular. Özellikle bu ayı seçtik. Turizm sezonu olduğu için ilçe dışından gelen yerli turistler de stantları gezerek alışveriş yaptılar, böylece kadınlarımız da daha fazla kazanç elde etmiş oldu” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA