SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Kalkınma için yatırımlara yüzde 50 hibe desteği

Kalkınma için yatırımlara yüzde 50 hibe desteği
Bu haber 08 Eylül 2019 - 23:47 'de eklendi ve 102 kez görüntülendi.
  • Yeni kurulacak tesislere 2.5, kapasite artırımına 1 Milyon 750 bin lira hibe verilecek

 

Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Programı kapsamında yapılacak yatırımlara yüzde 50 hibe desteği verilecek. Program kapsamında Yeni kurulacak tesislere 2.5, kapasite artırımına 1 Milyon 750 bin lira ödenecek.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından üçüncüsü yapılan Tarımsal ve Kırsal Kalkınma Destekleme Programının tanıtımı için Diyarbakır Tarım İl Müdürlüğü’nden gelen ekip, ilçemiz çiftçi ve yatırımcılarını bilgilendirdi. Yapılan bilgilendirme toplantısında, tarımsal ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanmasının önemine dikkat çekilirken, desteklenecek ürün yelpazesi de anlatıldı.

-Ekonomik Yatırımlar Destekleme programı kapsamında;

“Yenilenebilir enerji kaynakları kullanan yeni seraların yapımı, küçükbaş hayvan için sabit yatırımlar, hindi ve kaz yetiştiriciliği, su ürünleri yetiştiriciliği ve kültür mantarı üretimine destekleneceği belirtildi.

Kırsal ekonomik altyapı yatırım başlığı altında ise ilçemiz için çok önemli olan kırsal turizm yatırımları, çiftçilik faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik altyapı sistemleri, el sanatları ve katma değerli ürünler, bilişim sistemleri ve eğitimi hibe desteği kapsamında değerlendirilecek.

Ekonomik Yatırımlar Destekleme programında şirket, kooperatif ve birliklere yeni yatırımda 2 milyon 500 bin lira, tamamlama yatırımları kapsamında 1 milyon 750 bin lira, teknoloji yenileme ve kapasite artırımı kapsamında 1 milyon 250 bin lira hibe verilecek.  Yine bu başlık altında başvuran gerçek kişilere yeni yatırım kapsamında 1 milyon 250 bin, tamamlama yatırım kapsamında 1 milyon ve teknoloji yenileme ve kapasite artırımı kapsamında 750 bin lira hibe desteği verilecek.

Kırsal Ekonomik Alt Yapı yatırımları kapsamında bulunan Kırsal Turizm Yatırımları, çiftçilik faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik altyapı sitemleri, el sanatları ve katma değerli ürünler ile bilişim sistemleri ve eğitim yatırımlarına 500 bin lira hibe desteği sağlanacak.”

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA