SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Kan davalarının son bulması için ilk adım

Kan davalarının son bulması için ilk adım
Bu haber 25 Ekim 2021 - 8:47 'de eklendi ve 78 kez görüntülendi.

İlçemizde bugüne kadar olan ve bundan sonra olabilecek kan davalarının önüne geçmek için oluşturulan heyet, Kaymakam Ramazan Polat ile görüştü.

Daha önce yaptıkları çağrı ile bu gerici düşüncenin son bulmasını isteyen hemşerilerimiz, ilçemizde öteden beri var olan kan davaları son yıllarda yine çok basit nedenlerden dolayı artmaya başladığı, anlayış gösterilerek çözülebilecek sorunlar, abartılıp kişisel bir hınca dönüşünce birçok hemşerimizin hayatına mal olduğunu belirtti.

Bu olayların tüm ilçe halkında büyük üzüntü ve ruhsal travmalar yarattığını belirten hemşerilerimiz, kan davasına taraf olanların çektiği acılar ve yaşadığı travmaların tarifinin olmadığını, ilçemizde adına kan davası denilen bu gerici ve yıkıcı geleneğin acil olarak çözülmesi gereken toplumsal bir sorun haline dönüştüğü belirtildi.

Kaymakam Polat da bu sorunun çözümü için üzerlerine düşen görevi yerine getirmeye hazır olduklarını söyledi. Kaymakam Polat;

“Bu konuda yapılacak çalışmalarda sürekli iletişim halinde olarak çözüm üretebiliriz. Bunun ilk adımını atmak bile son derece önemli. Fikri olan herkese kapımız sonuna kadar açıktır” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA