SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Kanalizasyonlar yapılacak

Kanalizasyonlar yapılacak
Bu haber 08 Eylül 2019 - 23:57 'de eklendi ve 197 kez görüntülendi.
  • Bir mahalle ve 24 sokakta kanalizasyon olmadığı tespit edildi
  • Acil ihtiyacı olan kırsal mahallelerin içme suyu için çalışma başlatılıyor

 

DİSKİ (Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi) Genel Müdür Vekili Vali Yardımcısı Ahmet Naci Helvacı ilçemizi ziyaret ederek, yapılacak çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu. İlçemizde bir mahalle ve 24 sokakta kanalizasyon şebekesinin olmadığını öğrenen Vali Yardımcısı Helvacı, kanalizasyonların 2020 yatırım programına alınacağı müjdesini verdi. Bunun yanı sıra ilçemiz kırsalında acil su ihtiyacı olan mahallelerde de çalışmalar başlayacak.

Diyarbakır Vali Yardımcısı ve DİSKİ Genel Müdür Vekili Ahmet Helvacı ile beraberindekileri, ilçemiz Kaymakamı Nazlı Demir, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmet oğlu, Ak Parti ilçe Başkanı Hayretin Kızılarslan ve Meclis üyeleri karşıladı.

Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleştirilen DİSKİ daire başkanlarının da katıldığı toplantıda, ilçemizde devam eden ve yapılacak olan çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

İlçenin şu anda acil olarak içme suyu şebekesinin tamamlanması ve kanalizasyon yapılmasının öne çıktığı toplantıda, yapılacak çalışmalar da rapor halinde Vali Yardımcısı Helvacı’ya sunuldu.

Raporda, Saray Mahallesi’nin tamamında, Çukur Mahallesi’nde 10 sokakta ve Tepe Mahallesi’nde 11 sokakta kanalizasyon şebekesinin olmadığı belirtildi. Bunun yanı sıra ilçemiz kırsalında, özellikle su sıkıntısı artık acil boyutlara ulaşmış olan mahallelerimiz hakkında da bilgilendirme yapıldı.

Yapılan toplantı sonunda değerlendirmede bulunan Vali Yardımcısı ve DİSKİ Genel Müdür Vekili Ahmet Helvacı;“Sayın Valimiz Çermik’e ayrı bir önem veriyor. Onun talimatları doğrultusunda bugün buradayız ve Çermik yatırımlarda öncelikli ilçe olacak.

Çermik’in kanalizasyon şebekesi işini 2020 yatırım programına dâhil edeceğiz. Onun dışında acil ihtiyaç olan kırsal mahallelerdeki içme suyu çalışmalarını da başlatacağız. Görev süremiz boyunca ilçenin tüm sorunlarını inşallah çözmeye çalışacağız” şeklinde konuştu.

Kaymakam Nazlı Demir de Vali Yardımcısı Helvacı’ya ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, turizm ilçesi olan Çermik’in her şeyin en güzeline layık olduğunu söyledi.

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu da yapılacak çalışmalarla Çermik’in alt yapısını ömürlük olarak çözüleceğini daha sonra da hızlıca üst yapı ve çevre düzenlemesine geçileceğini söyledi.

Toplantı sonrası Vali Yardımcısı Ahmet Helvacı, Kaymakam Nazlı Demir, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu ve beraberindekiler, ilçemizde devam etmekte olan çalışmaları yerinde inceledi.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA