SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Kandilde bile suya hasret bıraktılar

Kandilde bile suya hasret bıraktılar
Bu haber 02 Kasım 2020 - 0:21 'de eklendi ve 86 kez görüntülendi.
  • 2-3 günde verilen içme suyunda süre 1 hafta 10 güne kadar çıktı

 

İlçemizde su kesintileri tavan yaptı. Mübarek Mevlid Kandili’nde bile vatandaş su beklerken, hüsrana uğradı. Normalde 2-3 günde verilen içme suyunda süreç 1 hafta 10 güne kadar çıktı.

Her ayın yaklaşık 10-12 günü en temel ihtiyaçları konumundaki sudan mahrum kalan ilçemizde süreç tersine döndü. Son üç haftada vatandaşlar ancak 3-4 gün suya kavuşabildi.

DİSKİ, yeni şebekelerin ana hatlara bağlanması nedeniyle sularda kesinti yaşandığını belirtirken, vatandaşlar da yeni şebeke faaliyete geçene kadar eski şebekeden suların verilmesini istiyor.

Özellikle pandemi sürecinde en temel ihtiyacın başında gelen ve vaka artışları nedeniyle, vatandaşların daha çok ihtiyaç duyduğu sudaki kesintilerin bir süre daha böyle devam edeceği iddia edildi.

İlçemizde son zamanlarda artan su kesintileri adeta tavan yaptı. 2-3 günde bir verilen suyun son 3 haftada 2-3 defa verilmesi, vatandaşı yıllar öncesine götürmeye neden oldu. Vatandaşlar, su geldiği zaman evde bulunan kap kacakları doldurarak mağduriyetlerini gidermeye çalışıyorlar.

İlçemizde su teminini sağlayan motopompun sürekli arızalanması nedeniyle suların kesildiği daha önce belirtilirken, şimdi de yeni şebekelerin ana hatlara bağlanması nedeniyle su kesintilerinin yapıldığı belirtildi.

Vatandaşlar ise bu duruma isyan etti. Yeni şebekeler bağlanana kadar eski hattan su verilmesini isteyen vatandaşlar, evde ve iş yerlerinde ihtiyaçlarını gideremediklerini, maddi durumu yerinde olmayan vatandaşların damacana su alamadığı için içme suyunu bile bulamadıklarını söylediler.

Fakir fukarının içme suyu için az kalan kaynak çeşmelerine gittiğini fakat yağışların olması nedeniyle çeşmelerden de suların akmamaya başladığını belirten vatandaşlar, aziz mübarek kandil günü belki su bırakılır diye düşündük fakat o gün bile suyu her bölgeye vermediler. Evde abdest alacak su bulamadık şeklinde konuştular.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa