SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Kapı kapı dolaşıyorlar

Kapı kapı dolaşıyorlar
Bu haber 26 Temmuz 2021 - 8:46 'de eklendi ve 45 kez görüntülendi.

İlçemizde sağlık ekipleri, kırsal mahallelerde kapı kapı dolaşarak vatandaşlara aşı uygulamasına devam ediyor. İlçe Sağlık Müdürü Fırat Türken, 17 günde, 117 mahalle ve mezrada 2 bin 134 kişinin aşılandığını söyledi.

İlçemizde yaz ayları nedeniyle vatandaşların bahçelerde bulunma geleneği devam ediyor. Korona virüs salgını nedeniyle halkın önceki yıllara göre daha çok ilgi gösterdiği bahçeler ve kırsal mahalleler doldu. İlçemiz Sağlık Müdürlüğü ekipleri, kırsal mahalleler ve mezralarda başlattığı aşı seferberliğini aralıksız sürdürüyor.

Kırsal mahalle ve mezralara giden ekiplerin geleceği önceden cami hoparlöründen ve muhtar aracılığıyla vatandaşa duyuruluyor.

17 günde 2 bin 134 aşılama

Yaz ayı ile birlikte kırsala göç edenlerin ve bahçelere gidenlerin daha fazla olduğunu belirten İlçe Sağlık Müdürü Fırat Türken, “Vatandaşlarımıza ulaşabilmek adına gezici mobil ekipler kurduk.

Bunun yanı sıra yatalak ve gelme imkanı olmayanlar için ekiplerimiz kapı kapı dolaşmaya devam ediyor.

Her noktada vatandaşlarımıza ulaşmaya çalışıyoruz. Hayvancılık ve tarım için birçok kişi bahçelerine, tarlalarına gitti. Yine kırsal mahalledeki vatandaşlarımız evlerinden çıkmıyor. Sadece aşı yapmayıp, aşı olmak istemeyen vatandaşlarımızı da ikna ederek aşılamasını yapmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda 17 günde, 117 mahalle ve mezramızda toplamda 2 bin 314 vatandaşımıza korona virüs aşısı yaptık” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa