SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“Kaplıca, doğa ve kültür turizmine ivme kazandıracağız”

“Kaplıca, doğa ve kültür turizmine ivme kazandıracağız”
Bu haber 16 Aralık 2019 - 0:11 'de eklendi ve 255 kez görüntülendi.
  • Turizmin iyileştirilmesi konusunda bir adım daha atıldı

 

Turizme ivme kazandıracak çalışmalar kapsamında bir adım daha atıldı. Kaymakam Nazlı Demir, kaplıca, doğa ve kültür turizmine ivme kazandıracaklarını söyledi.

İlçemizin turizm pastasından daha fazla pay alması için Kaymakamlık olarak çalışmalar aralıksız sürdürülüyor. İlçemizde turizm alanında kalifiye eleman yetiştirilmesi için Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen proje kapsamında ilçemiz işletmecilerine eğitim semineri verildi.

Seminere; ilçemiz otel, lokanta sahipleri yanı sıra açılış konuşmasını yapmak üzere Kaymakam Nazlı Demir de katıldı.

İşletme sahiplerinin Çermik’in dışarıya görünen yüzleri olduğunu, bu yüzden önemli bir iş yaptıklarını belirten Kaymakam Nazlı Demir sözlerini şöyle sürdürdü;

“Yaptığımız ve yapacağımız projelerle ilçemizin kaplıca, doğa ve kültür turizmine ivme kazandırmayı hedefliyoruz. Bunun için ilçemizde Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksek Okulu’nun tekrar açılması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sizlere de bu anlamda destek olmak amacıyla böyle bir projeyi hayata geçirdik. Gelen misafirlerimizi nasıl ağırlıyoruz, burada kalma süresini nasıl arttırabiliriz, doğa ve kültür turizmi anlamında elemanlarımız neler verebilir? Konularında sizlere eğitim verilecek. Şu an maalesef istenen seviyede değiliz. Ama bu tür çalışmalarla aşama aşama bunu çözeceğiz.

Suyumuz, tarihimiz, doğamız bunlar hep Türkiye’nin sayılı yerlerinden biri olduğuna dair konuşuyoruz fakat bunu icraata dökemiyoruz. Geçmişten bugüne gelen çeşitli hatalar bizi bu noktaya getirdi. Biz işte kendi kabuğumuzu kırıp işi icraata dökmek istiyoruz.

Kalifiye eleman sıkıntısı yaşıyoruz. Bunu ilçemize gelen turistlerimizle yaptığımız sohbetlerde görüyoruz, duyuyoruz. Biz işin neresinden başlarsak kardır diyoruz ve bu eğitim de sizin için bir kardır. Projemize desteklerinden dolayı Karacadağ Kalkınma Ajansına teşekkür ediyoruz.

Güzel günler bizi bekliyor. Kalifiyeli elemanla birlikte istihdamda da artış olacak. Bütün bunlar birleştiğinde hep beraber kalkınmış bir ilçe olacağız.”

Kaymakam Demir’in konuşmasının ardından seminer vermek için ilçemize gelen Turizm İşletme Uzmanı Ekin Kopkiman, işletme sahiplerine ilçenin turizm alanındaki eksikliklerini, eleman yetiştirmede uyulması gereken kurallar, elemanların müşterilere davranış şekilleri gibi birçok konuda bilgilendirmede bulundu. Seminer 4 gün boyunca sürdü.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa