SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Bülent Boztepe

Kaplıca Turizmi

Kaplıca Turizmi
Bu haber 15 Haziran 2020 - 0:16 'de eklendi ve 47 kez görüntülendi.

Asırlardır genellikle bölge insanına hizmet veren ilçemiz kaplıcası, bu yıl koronavirüs yüzünden ilk kez kapılarını uzun süre açamadı.

Virüsün ülkemizde etkisini kaybetme ye başlamasından sonra kaplıcaların yeniden hizmete açılması ile kapılarına yeniden hizmete açan ilçemiz kaplıcası ve Hamambaşındaki otel, motel, pansiyonlar, Maalesef müşteri bulamamaktadır. Bunun da tek nedeni virüs nedeniyle ülke genelinde alınan önlemlerin ilçemizde de alındığını, tesislerimizin her şeye uygun olduğunu duyuramamamızdandır.

Örneğin kendi ilimizde dahi kaplıcanın açıldığını bilmiyorlar. Sorduklarında açıktır dendiğinde inandırmak zor oluyor. Burada en büyük görev ilçe yöneticilerine düşüyor. Kaymakam Sayın Nazlı Demir ile Belediye Başkanı Sayın Şeyhmus Karamehmetoğlu kaplıca ve sosyal tesislerin her türlü hijyene uygun olduğunu, hizmetin en iyi koşullarda verildiğini anlatması halinde, ilçemiz termal turizmde yine istenen seviyede turisti ilçemize çekecektir.

Bu anlatımların bölge illerinde yapılması çok önemlidir. Tanıtım veya reklamla bu iş bir nebze de yürütülebilir. İllerdeki billboardlar kiralanarak reklam yapılabilir. Gerektiğinde Hamambaşındaki tesislerin sahipleri ile işbirliği yapılarak, bu reklam gerçekleştirilebilir. Böylece ilçemizin tanımı ile yine turist çekebiliriz. Bundan ilçemiz esnafı da kazanır, belediyemiz de kazanır, böylece ekonomimizde canlanır.

Tanıtım çok önemlidir. Bunu doğru, gerçekçi bir şekilde anlatılması ileriye dönük de ilçemiz aleyhine oluşacak menfi düşünceleri de yok edecektir. Kaplıcalarımızı anlatmalıyız, tanıtmalıyız, bu yönde çaba harcamalıyız.

Devlet ve vatandaş işbirliği bunda çok önemlidir. Kaplıcalarımız dünyada en iyi sıcak suya sahip şifa kaynağı olduğu her ortamda ve durumda anlatılmalı ve tanıtılmalıdır.

Deniz turizmleriyle ilgili belediyelerin her gün televizyonlara çıkıp propaganda yapmaları, buranın neden bu kadar turizm potansiyeline sahip olduğunu ortaya koymaktadır.

Görüşmek dileğiyle…

Hoşçakalın…

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa