SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Kaplıca ve Doğa Turizmini tanıtmaya devam

Kaplıca ve Doğa Turizmini tanıtmaya devam
Bu haber 20 Temmuz 2020 - 0:16 'de eklendi ve 204 kez görüntülendi.
  • Diyarbakır-Elazığ yolu üzerine bir, Siverek yolu üzerine iki ve ilçe girişine bir adet dijital tabela yapıldı, ilçe girişine turizm danışma bürosu kuruldu

 

Termal Turizm Master planının önemli ayaklarından biri olan reklam ve tanıtım için adım atıldı. Kaymakamlık tarafından hazırlanan ve GAP Bölge Kalkınma İdare Başkanlığı tarafından desteklenen “Diyarbakır İli Çermik İlçesi Tarım ve Orman Müdürlüğünün GAP Bölge Kalkınma İdare Başkanlığı Destekli 2019 Projesi olan “Çermik Turizm Tanıtım Projesi Kapsamında Malzeme Alım İşi” Diyarbakır Valiliği Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı tarafından ihalesinin tamamlanmasının ardından Diyarbakır-Elazığ yolu üzerine bir, Siverek yolu üzerine iki ve ilçe girişine bir adet dijital tabela yapıldı, ilçe girişine turizm danışma bürosu kuruldu.

Konuyla ilgili gazetemize açıklamada bulunan Kaymakam Nazlı Demir, ilçemizin turizm pastasından hak ettiği payı alması için çalışmalarını sürdürdüklerini, belirterek şöyle konuştu;

“İlçemiz tarihi ve turistik özellikleriyle oldukça zengin olmakla birlikte; bu tarihi ve doğal alanların tanıtımının yeterli seviyede olmamasından dolayı gereken ilgiyi göremiyor, hak ettiği sayıda turisti çekemiyor.

Gelen turistler, bilgilendirme ve reklam eksikliği nedeniyle sadece kaplıcadan yararlanıyor, alternatif turizm olanaklarından habersiz olmaları nedeniyle ilçede kalış süreleri ve turizm harcamaları istenilen seviyeye ne yazık ki ulaşamıyor. Çermik, eşsiz ve ilgi çekici tarihi eserleri, su kaynaklarının bolluğu ve yeşilin egemen olduğu doğası, peribacalarını andıran Gelincik Dağı ve en önemlisi bin bir derde deva Melike Belkıs Kaplıcaları ile ünlü bir ilçemiz olmasına rağmen turizm pastasından hak ettiği payı alamıyor.

İlçemizin sahip olduğu güzellikleri daha geniş kitlelere ulaştırmak amacıyla hazırladığımız bu proje ile;

–  Melike Belkıs Kaplıcalarının bulunduğu bölgeye 4m uzunluk ve 3m genişlik ölçülerinde (12 m2) Çift taraflı LED Reklam Panosu yapıldı.

–  Diyarbakır-Elazığ Karayolu üzerinde bulunan Ergani-Çermik Yol Ayrımı, Diyarbakır – Şanlıurfa Karayolu üzerinde bulunan Siverek – Çermik yol ayrımı noktalarına 4m uzunluk ve 2 m genişlik ölçülerine sahip (8 m2) çift taraflı Totem Tabela yapıldı.

–  Melike Belkıs Kaplıcalarının bulunduğu bölgeye 4m X 3m (12 m2) ölçülerinde “Turizm Danışma Bürosu” oluşturuldu.

–  Kaplıca bölgesinde yer alan otel ve işletmeleri tanıtıcı broşürü hazırlandı.

–  İlçeyi tanıtıcı broşür, kitapçık ve 15 bin magnet hazırlandı.

Ne kadar çok tanıtım, reklam, o kadar çok turistin ilçeye gelmesini sağlar. Çermik bundan sonra Güneydoğu’nun incisi olma yolunda adımlarını sağlam atacağına inanıyorum.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa