SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Kaplıca yeni yaşam alanına kavuşacak

Kaplıca yeni yaşam alanına kavuşacak
Bu haber 21 Haziran 2021 - 9:29 'de eklendi ve 149 kez görüntülendi.

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, kaplıca bölgesinde 40 dönümlük alan üzerine yeni bir yaşam alanı yapılacağını söyledi.

Temel atma töreni için ilçemize gelen Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Samsun Büyükşehir Belediyesi ile Çermik ve Hani Belediyesi’nin kardeş belediye yapıldığını, bu kapsamda hamambaşı bölgesinde bulunan 40 dönümlük alana Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni bir yaşam alanı yapılacağını belirtti.

Vali Karaloğlu; “Orada bulunan otel ve rehabilitasyon merkezi için Belediye Başkanımız Şehmus Karamehmetoğlu güçlendirilip tekrar turizme kazandırılması veya yıkılarak yerine ilçeye yakışan bir alan oluşturulmasını istedi. Biz de yaptığımız incelemelerde depreme dayanıksız olduğunu tespit edip yıkılmasına karar verdik. Yapılan projeyle hem ilçe halkının hem de ilçeye gelen turistlerin günübirlik dinleneceği, çocukların ve gençlerin güzel vakit geçireceği bir alan oluşturmaya karar verdik. 40 dönüm alan üzerine yapılacak yaşam alanı için kaynak ararken, Samsun Büyükşehir Belediyesi ile Çermik ve Hani Belediyesi’nin kardeş Belediye yapıldığı bildirildi. Kardeş Belediyemiz Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri, Büyükşehir Belediyemiz Genel Sekreteri, Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız ile yerinde inceleme yapıldı. Yapılan proje Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, bu projeyi yapacaklarını söyledi.

Çermik- Samsun Kardeş Belediye Parkı tüm Çermiklilere hayırlı ve uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA