SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Karaloğlu ailesi yetimleri yalnız bırakmıyor

Karaloğlu ailesi yetimleri yalnız bırakmıyor
Bu haber 21 Şubat 2021 - 23:52 'de eklendi ve 112 kez görüntülendi.

Vali Münir Karaloğlu ve eşi Sevim Karaloğlu yetimlere sahip çıkmaya devam ediyor.

Vali Münir Karaloğlu ve eşi Sevim Karaloğlu, “Diyarbakır Yetimlerine Sahip Çıkıyor” sloganıyla Diyarbakır’da hayata geçirilen uygulama kapsamında Bağlar ve Yenişehir ilçelerinde yaşayan iki aileyi ziyaret etti.

Daha önce de farklı ilçelerdeki çeşitli ailelere ziyarette bulunan Vali Karaloğlu ve eşi Sevim Karaloğlu, ilk ziyaretlerini Bağlar ilçesinde ikamet eden ve 2019 yılında geçirdiği iş kazasında eşini kaybeden D. K.’ya yaptı.

Burada D.K. ile bir süre görüşen Vali Karaloğlu ve eşi Sevim Karaloğlu, D. K’ya desteklerini ilettikten sonra Yenişehir İlçesinde yaşayan H. E.’ye bir ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyaretlerinde, 2018 yılında eşini kaybeden 2 çocuk annesi H. E. ve çocuklarla sohbet eden Vali Karaloğlu ile eşi Sevim Karaloğlu, anne H. E.’den ailenin sorunlarını ve taleplerini dinledi.

Aileye, her zaman yanında olduklarını ifade eden Vali Karaloğlu ve eşi Sevim Karaloğlu çocuklara da çeşitli hediyeler verdi.

Sevim Karaloğlu hanımefendi tarafından 16 Temmuz 2020 tarihinde çalışmalarına başlanan “Diyarbakır Yetimlerine Sahip Çıkıyor” projesiyle yetim ailelerin ihtiyaçlarının tespiti, giderilmesi ile takiplerinin hedeflenirken yoksulluk ve eğitimsizliğin ortadan kaldırılması, önleyici çalışmalarla suç işleme ve suça yönelme oranlarının düşürülmesi, aile bağlarının güçlendirilmesi, yetim çocuklara eğitim hayatları boyunca destek olunarak yardımlaşmanın ve iyiliğin çoğaltılması amaçlanıyor.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA