SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Karaloğlu, tamamlanan 147 km yolun açılışını yapacak

Karaloğlu, tamamlanan 147 km yolun açılışını yapacak
Bu haber 08 Kasım 2021 - 8:59 'de eklendi ve 107 kez görüntülendi.

Çalışmalar için 29 milyon lira harcandı

 

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediyesi’nin ilçemizde yapımı tamamlanan grup mahalle ve mahalle yollarının açılışını bugün yapacak.

Büyükşehir Belediyesi, ilçelerin grup mahalle ve mahalle yollarına 1200 kilometre yol yapım hedefiyle açtığı 2021 asfalt sezonunda çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, kırsal mahalleleri birbirine, ilçelere ve kent merkezine bağlamak için sürdürdüğü çalışmalar kapsamında, ilçemizde 147 kilometre uzunluğundaki yolu tamamladı.

İlçemizde 29 milyon lira harcamayla asfalt, stabilize, yama, reglaj, şarampol açılması, hendek açılması, sanat yapıları, hafriyat, yol açma, büz, menfez çalışmaları yürüten yol yapım ekipleri, toplamda 147 kilometre yol asfaltladı.

Vali Karaloğlu, toplam 18 bin nüfusun yararlanacağı 3 grup ve 22 mahalle yolunun açılışını da bugün gerçekleştirecek.

Açılış yapılacak yerler arasında bulunan 7.8 kilometrelik Sinek yolu tarihi ve turistik amaçla kullanılması nedeniyle bölge halkının faydalanması açısından büyük önem taşıyor.

İki şelale arasında doğa yürüyüşü

Vali Karaloğlu, ilçemizde ilk olarak tarihi ve turistik açıdan önem arz eden ve onarımı Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Yabanardı-Şeyhandede şelaleleri arasında yapılacak doğa yürüyüşüne katılacak.

Belediye hizmet binası, sokak sağlıklaştırma ve yurt binası çalışmalarını da denetleyecek Vali Karaloğlu, açılışın ardından esnaf ziyareti yapacak ve vatandaşlarla bir araya gelerek taleplerini dinleyecek.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA