SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Karamehmetoğlu’nun vefatında hastanenin ihmal iddiası

Karamehmetoğlu’nun vefatında hastanenin ihmal iddiası
Bu haber 07 Eylül 2020 - 0:26 'de eklendi ve 213 kez görüntülendi.
  • Hastanın yüksek ateşle ameliyata alındığı belirtildi

 

Belediye Başkanı Şeyhmus Karamehmetoğlu’nun eşi Saadet Karamehmetoğlu Korona virüsten hayatını kaybederken, vefatın hastanedeki ihmal yüzünden olduğu iddia edildi. Karamehmetoğlu ailesinin hukuki süreç başlatacakları belirtildi.

Belediye Başkanı Şeyhmus Karamehmetoğlu’nun eşi Saadet Karamehmetoğlu Diyarbakır’da bulunan özel bir hastanede tedavi görüyordu. Karamehmetoğlu’nu ameliyata alınmadan önce Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan korona testi negatif çıkarken, ameliyat sırasında testi pozitife döndüğü iddia edildi.

Hayatını kaybeden Karamehmetoğlu’nun ailesi, hastalarının 11 Ağustos’ta yatışının yapıldığını ve korona virüs testi uygulandığını, testin de 12 Ağustos’ta çıktığını belirttiler. Testin negatif çıkması sonucu öğleden sonra ameliyata alındığını, akşam saatlerinde yapılan ikinci testin ise pozitif çıktığını söylediler.

Aile, bu hastanın şüpheli olduğunu ameliyata girecek doktora söylediklerini, buna rağmen hastalarının yüksek ateşle ameliyata alındığını ve hastalarını kaybettiklerini iddia ettiler.

Konu ile ilgili olarak hukuki süreç başlatacaklarını ve Sağlık Bakanlığına bildireceklerini söylediler.

Saadet Karamehmetoğlu’nun vefatı ilçemizde büyük üzüntüye neden olurken, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu da kendilerine taziyelerini ileten herkese teşekkür etti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa