SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Kardeşi adına ilçemize 16 derslikli Anadolu Lisesi

Kardeşi adına ilçemize 16 derslikli Anadolu Lisesi
Bu haber 18 Ocak 2021 - 0:03 'de eklendi ve 137 kez görüntülendi.

Geçtiğimiz yıl hayata veda eden İş İnsanı Hakan Bahçeci adına ilçemizde 16 derslikli Anadolu Lisesi yapılması için Vali Münir Karaloğlu, hayırsever iş insanı Nazım Yılmaz Bahçeci’yle protokol imzaladı.

Daha önce Dicle ilçesinde yapılacak bir kütüphane ve Bağlar’a yapılacak bir okul için hayırsever vatandaşlarla protokol imzalayan ve “Protokol törenlerinin artmasını temenni ediyorum” diyerek vatandaşlara çağrıda bulunan Vali Münir Karaloğlu’nun bu temennisi hayırsever vatandaşlardan karşılık buluyor.

2020 yılında hayata veda eden, yıllarca tarım ürünleri ticareti ile tedarik zinciri yönetimi alanlarında aktif rol oynayan ve aynı zamanda Dünya Bakliyat Konfederasyonu Başkanlığı, Tahıl ve Yem Ticareti Yönetim Kurulu Üyeliği gibi çeşitli görevler yapmış hemşerimiz İş İnsanı Hakan Bahçeci adına kardeşi Nazım Yılmaz Bahçeci, ilçemizde 16 derslikli bir Anadolu Lisesi yaptırma işini üstlendi.

İlçemiz Kaymakamı Ramazan Polat ve İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan,Hakan Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Hayırsever İş İnsanı Nazım Yılmaz Bahçeci ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan’ın yer aldığı protokolde konuşan Vali Münir Karaloğlu, “Bugün yine güzel bir protokol imzası için bir aradayız” diyerek sözlerine başladı.

“Hayırseverlerin Katkısı Çok Önemli”

Konuşmasının başında Hakan Bahçeci’ye değinen Karaloğlu “Hakan Bahçeci Çermikli bir iş insanı. Önemli işler başarmış. Yurtdışında, yurtiçinde… Genç yaşta da rahmetli olmuş, 2020 Mayısında… Şimdi kardeşi Nazım Bey ve Hakan Gıda olarak rahmetlinin adına, 16 derslikli Anadolu Lisesi yapacaklar. Projede gayet güzel olmuş. Projesini de hazırlamış arkadaşlar. Çok güzelde bir projesi olacak. Özel kalitesinde okul olacak inşallah. Rabbim hayrınızı kabul etsin. Rabbim Hakan Beye rahmet etsin” dedi.

Diyarbakır’ın genç bir nüfusa sahip olduğunu söyleyen Karaloğlu, Milli Eğitim Bakanlığınca okullara yönelik olarak gerçekleştirilen deprem araştırması sonucu Diyarbakır’da 9 okulun yıkılıp yeniden yapılmasına karar verildiğini anımsatarak 12 okulun daha yapılması gerektiğini bu nedenle hayırsever vatandaşların katkılarının çok önemli olduğunu vurguladı.

Vali Karaloğlu cümlelerinin sonunda, yapılacak okul sayesinde yine Çermik’te bulunan başka bir okulun ikili eğitimden tekli eğitime geçeceğini bunun da önemli bir kazanç olduğunu ifade ettikten sonra hayırsever iş insanı Nazım Yılmaz Bahçeci’ye teşekkürlerini ileterek sözlerini tamamladı.

Kaymakam Ramazan Polat da ilçemiz dışından bulunan hayırseverlerin ilçeye, özellikle eğitime yapacağı katkıların çok önemli olduğunu, bu bağlamda Nazım Yılmaz Bahçeci’ye teşekkür ettiklerini ve diğer hayırseverlere de bunun bir örnek olması temennisinde bulundu.

Tören, protokolün imzalanmasının ardından son buldu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa