SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Katarakt ameliyatlarında söz sahibi oluyoruz

Katarakt ameliyatlarında söz sahibi oluyoruz
Bu haber 25 Kasım 2019 - 0:05 'de eklendi ve 352 kez görüntülendi.
  • Son üç ayda 20 katarakt, 15 göz kapağı düşmesi ve 50 tane arpacık (gelincik) ameliyatları yapıldı

 

İlçemiz Devlet Hastanesinde yapılan göz ameliyatlarıyla vatandaşlar çevre il ve ilçelere gitmeyecek. Son üç ayda 20 katarakt, 15 göz kapağı düşmesi ve 50 tane arpacık (gelincik) ameliyatları yapıldı.

Uzun süreden sonra ilçemize atanması yapılan göz hastalıkları uzmanının ilçemiz için ne kadar önemli olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan katarakt, göz kapağı düşmesi gibi ameliyatlar artık ilçemizde yapılıyor. Bunun yanı sıra arpacık, halk arasında gelincik olarak da bilinen sorun da ameliyatla alınarak hastanın eski sağlığına kavuşması sağlanıyor.

Hastanemizde görevli Göz Hastalıkları Uzmanı Dr. Nazan Acar, ilçede özellikle katarakt hastalığı şikayetiyle gelen hasta sayısının fazla olduğunu söyledi. Göz Hastalıkları Uzmanı Dr. Acar, ilçede bunun yanı sıra göz yaşı tıkanıklığı hastalığı, arpacık şikayetiyle gelenlerin olduğu bilgisine yer verdi. Katarakt, göz kapağı düşmesi ve arpacık hastalıkları ve ameliyatları hakkında gazetemize açıklamada bulunan Göz Hastalıkları Uzmanı Dr. Nazan Acar, bu tür ameliyatları artık hastanede yaptıklarını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü;

“Son üç ayda 20 katarakt, 15 göz kapağı düşmesi ve 50 tane arpacık (gelincik) ameliyatları yaptık. Henüz bu ameliyatların hastanemizde yapıldığını bilmeyen veya bu hastalıkların ne tür zararları olduğunu bilmeyen vatandaşlarımız var. Çevre il ve ilçelere gitmeden bu hastalıkların çözümünü artık ilçemizde yapabiliyoruz.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa