SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Kaya, AK Parti İlçe Başkanlığından istifa etti

Kaya, AK Parti İlçe Başkanlığından istifa etti
Bu haber 20 Ocak 2019 - 23:46 'de eklendi ve 428 kez görüntülendi.

-İlçemizde oluşan bugünkü siyasi tablo karşısında üzülerek belirtmek isterim ki

Yerelde AK Partide siyaset yapma imkânı ve olanağı kalmamıştır.

 

AK Parti Çermik ilçe Başkanı Sehit Kaya görevinden istifa etti. Başkan Kaya, ilçede oluşan bugünkü siyasi tablo karşısında AK Partide siyaset yapma imkânı ve olanağının kalmadığını belirterek, görevinden istifa ettiğini söyledi. Kaya ile birlikte 3 İl Genel Meclisi Üyeleri, Gençlik Kolları Başkanı ve yönetim kurulu üyelerinin büyük bölümünün de istifa ettiği bildirildi.

Sehit Kaya, 2001 yılından beri kurucu ilçe başkanı olarak AK Partide bugüne kadar gerek ilçe başkanlığı, gerek belediye meclis üyeliği görevinde bulunduğunu, bazen partinin bir üyesi ve neferi olarak çalıştığını belirterek, şöyle konuştu;

“Ancak 31Mart 2019 tarihinde yapılacak mahalli idareler yerel seçimlerinde ilçemizde oluşan bugünkü siyasi tablo karşısında üzülerek belirtmek isterim ki yerelde AK Partide siyaset yapma imkânı ve olanağı kalmamıştır.

AK Parti ilçe başkanlığından ve AK Parti Belediye Meclis üyeliğinden üzülerek istifa etmek zorunda kalıyorum. Ben 18 yıldır yol arkadaşlarım, dava arkadaşlarımla beraber hizmet ettiğim AK Parti’den istemeyerek istifa ettiğimi belirtmek isterim.

Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere ve genel merkezimize hiçbir kırgınlığımız, dargınlığımız söz konusu değil. Ancak belirttiğim gibi yerelde bugünkü şartlarda AK Parti’de çalışma ortamı kalmamıştır.

Bu aday adaylığı sürecindeki bütün gelişmeler Çermik kamuoyu tarafından bilinmektedir. Bilinen bu sebepleri halkımız değerlendirecektir. Bu bilinçte de olduğuna inandığım Çermik halkı, 31 Mart yerel seçimlerinde inanıyorum ki en doğru kararı verecektir. 18 yıllık AK Parti iktidarında ilçede siyasetimizde hesabını veremeyeceğimiz hiçbir konumuz yoktur. Vebalimiz bizi istifa etmek konumuna getiren siyasetçilerin boynundadır. Onların,Çermik halkına bir açıklama borcu vardır.

Bundan sonraki yolumuzu geçmişte olduğu gibi Çermik halkını dinleyerek, onların öneri ve tavsiyeleri doğrultusunda yürüyeceğiz.

Bugüne kadar bizden desteğini esirgemeyen Çermik halkına da sonsuz şükranlarımız sunuyorum. Çermik halkının bundan sonra yürüyeceğimizi yolda bizi yalnız bırakmayacağına inanıyoruz.”

Sehit Kaya, kendisiyle birlikte İl Genel Meclis Üyeleri; Ethem İpek, Hakan Pamukçi ve Tahir Yıldız ile İlçe Başkanı İlhami Arslan Parçası ve yönetim kurulu üyelerinin büyük bölümünün istifa ettiğini belirtti.

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa