SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Kaymakam; “Anadolu bir destandır”

Kaymakam; “Anadolu bir destandır”
Bu haber 07 Temmuz 2019 - 23:53 'de eklendi ve 242 kez görüntülendi.
  • “Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında Edirne’den gelen çocuklar ilçemizi gezdi

 

İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen “Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında Edirne’den Diyarbakır’a gelen öğrenciler, ilçemize gelerek ilçemizin tarihi ve turistik yerlerini gezme şansını elde ettiler. Kaymakam Nazlı Demir, Anadolu’nun bir destan olduğunu söyledi.

İçişleri Bakanlığının 180 günlük eylem planı kapsamında hayata geçirilen, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki 50 bin katılımcının ülkenin farklı illerini ziyaret edeceği ‘Biz Anadoluyuz’ projesi kapsamında Edirne’den gelen öğrenciler ilçemize geldi.

Kaymakam Nazlı Demir; “Karşılıklı sevginin, kardeşliğin, özellikle gençler ve çocuklarımızın ve öğrencilerimizin birbirini tanıyarak bu ülkenin geleceğine dair kararlı yürüyüşümüzün çok önemli bir projesi “Biz Anadoluyuz” her biri karışı şehit kanlarıyla vatan edinilen, büyük bedeller ödene ve her birisi cennetten bir köşe olan çok güzel bir ülkeye sahibiz ve biz Diyarbakır, Çanakkale, Edirne bu ülkenin bütün illeri biriz, beraberiz” dedi.

Bu projenin Türkiye’nin her bir köşesini birbiriyle buluşturan, kucaklaştıran bir gönül köprüsü haline geldiğini belirten Kaymakam Demir sözlerini şöyle sürdürdü;

“Cumhuriyetimizin kuruluşuyla bugüne gelişen, güçlenen her geçen gün daha kararlı bir şekilde geleceğe doğru yürüyen bir büyük ülke haline geldi. Gençler bu ülkeyi çok daha iyiye ve ileriye götürecek. Daha gelişmiş bir ülke idealini gerçekleştirecek. Gençlere çok güveniyor ve gençleri çok seviyoruz.

Özellikle yaşıtların ve aynı sınıfları olan öğrencilerle kaynaşması, birbirini tanıması, birbirini sevmesi, bu ülkenin geleceğinin aynı zamanda birlik ve beraberliğinde güçlenmesini sağlayacaktır. Çocuklarımızın proje kapsamında yaptıkları gezilerde çok güzel anılarla, çok güzel yaşanmışlıklara döndüğünü de biliyorum. Umarım buraya gelen gençlerimiz de aynı güzelliklerle dönecek.

Gençlerden isteğimiz, burada gördükleri güzellikleri arkadaşlarıyla, aileleriyle paylaşmaları ve ne kadar büyük, ne kadar güçlü ve ne kadar güzel bir ülke olduğumuzu sağlamalarıdır.

Diyarbakır ve ilçemiz çok köklü, çok kadim, çok özel ve güzel bir şehirdir. İlçemizin her bir köşesi tarih kokmakta, Sinek Çayı üzerinde bulunan Haburman Köprüsü, geçmişten bugüne çok büyük bir derinlik ve zenginlik bulundurmaktadır. Yine tarihi Melike Belkıs Kaplıcaları da dünyada sayılı şifalı sular arasında yer almaktadır. Tarihi Ulu Cami, Sinegog ve Kilise’nin bulunması da ne kadar derin bir geçmişe sahip olduğu izleri taşımaktadır. Bütün bunların tanıtımı bu tür gezilerle beraber kulaktan kulağa yayılarak ilçemizin tanıtımını arttıracaktır.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA