SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Kaymakam; “Bizim görevimiz çok çalışmaktır”

Kaymakam; “Bizim görevimiz çok çalışmaktır”
Bu haber 04 Kasım 2019 - 0:14 'de eklendi ve 239 kez görüntülendi.

 

  • Örenkuyu’dan Mehmetçik Vakfı’na destek

 

İlçemize bağlı Örenkuyu Mahallesi öğrencilere Mehmetçik Vakfı’ndan destek geldi. Kaymakam Nazlı Demir, bizim görevimizin çok çalışmak olduğunu söyledi.

Örenkuyu Mahallesi İlk ve Ortaokul öğrencilere tarafından Mehmetçik Vakfı’na destek amacıyla kermes düzenlendi. Düzenlenen kermese Kaymakam Nazlı Demir, İlçe Jandarma Komutanı Ahmet Seyhun, daire amirleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Okul bahçesinde düzenlenen kermeste Kaymakam öğrencilerle bir süre sohbet ettikten sonra vatandaşlar ve öğrencilerle birlikte kermesin açılışını gerçekleştirdi. Öğrenci velileri ve öğretmenler birbirinden güzel hamur işleri ve ana yemekleri misafirlere sundu. Kaymakam stantları gezerek öğrencilerle hem sohbet etti hem de gelecekteki hedeflerini öğrendi.

Kaymakam Nazlı Demir, böylesine büyük destek verilmesinin gurur verici olduğunu söyleyerek şöyle konuştu;

“Sınır boylarında bizim için mücadele eden askerlerimize selam olsun. Ben buraya geldiğimde bu kadar büyük bir kalabalık ile karşılaştığım için gerçekten büyük mutluluk duydum. Burada Mehmetçik Vakfı yararına yaptığımız kermes belki bir yağmur damlasıdır fakat manevi desteğimiz büyük bir deniz gibidir.

Bugün sınır ötesinde kahraman Mehmetçiklerimiz topraklarımızın güvenliği için, bizlerin huzuru için gözünü kırpmadan operasyonlar düzenlerken, bizler de birlik ve beraberlik içerisinde kenetlenmemiz lazım.

Bizler çocuklarımıza vatan ve millet sevgisi aşılamalıyız. Sizin bugün burada verdiğiniz bu destek de bunun en büyük göstergesidir. Bu çocuklar, bizim geleceğimiz. Bu hayat, çocuklarımızın hayatı. Biz Türkiye’de 82 milyonun her ferdi birbiriyle bütünleşirse inşallah kimsenin bize gücü yetmeyecektir. Bu konuda büyüklerimizden de dualarını eksik etmemelerini istiyoruz.

Mehmetçiklerimiz sınırda çarpışırken, bizim de en büyük görevimiz durmadan çalışmaktır. Sizlere verdiğiniz destekten dolayı tekrar teşekkür ediyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de uzun ve sağlıklı ömürler diliyorum.”

Kaymakam Nazlı Demir, konuşmasının ardından köydeki kadınlarla da bir araya geldi. Kadınlarla yapılan sohbette çocuklarına sahip çıkılmasını ve çocukların okuması için teşvik edilmesini istedi.

Kermesten sonra Kaymakam Demir ve beraberindekiler, öğretmenlerle bir araya geldi. Kaymakam Demir, öğretmenlerle sohbet ederken, bu sene Çermik olarak büyük hedefler koyduklarını ve bunu başarmak için de Örenkuyu’dan da büyük destek beklediklerini söyledi. Okulun eksiklikleri konusunda da öğretmenlerle görüş alışverişinde bulunan Kaymakam Demir ve beraberindekiler daha sonra köyden ayrıldı.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa