SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Kaymakam; “Bol bol kitap okuyun”

Kaymakam; “Bol bol kitap okuyun”
Bu haber 20 Ocak 2020 - 0:03 'de eklendi ve 57 kez görüntülendi.

-13 bin 700 öğrencinin karne sevinci

 

2019-2020 Eğitim Öğretim yılı ilk yarıyılı sona erdi. 13 bin 700 öğrenci karne sevinci yaşarken, karne dağıtım törenine katılan Kaymakam Nazlı Demir, öğrencilere bol bol kitap okumaları tavsiyesinde bulundu.

Eğitim Öğretimde yarıyılının sona ermesi nedeniyle Atatürk İlkokulu’nda karne dağıtım töreni düzenlendi. Törene, Kaymakam Nazlı Demir, İlçe Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri katıldı.

Bu yıl ilçede 13 bin 700 öğrenci karne sevinci yaşadı. Bin 698 öğrenci ilk kez karne sevinci yaşarken, ilkokulda 4 bin 381, ortaokulda 4 bin 729 ve liselerde okuyan 2 bin 892 öğrenci karnelerini aldı.

Sınıfları dolaşarak öğrencilere karneleriyle birlikte kitap ve çeşitli hediyeler dağıtan Kaymakam Demir, öğrencilerin karne heyecanına ortak olarak onların sevincini paylaştı.

Öğrencilere yarıyıl tatilini hem dinlenerek hem de kitap okuyarak geçirmelerini öneren Kaymakam Demir; “Bir dönemin sonunda karnelerinizi alarak tatile çıkıyorsunuz. Tatil süresince bol bol kitap okumanızı öneriyorum. Eksikliklerinizi de gözden geçirerek ikinci döneme daha iyi başlamalısınız. Tabi bu tatil döneminde hem oynayıp hem de dinlenerek ikinci döneme hazırlanmalısınız.

Ortaokulların son sınıfında olan öğrencilerimiz ise bu yıl oyunu biraz geri planda bırakacaklar. Çünkü önlerinde çok önemli bir liselere geçiş sınavı var. İyi bir okul geleceklerini de etkileyecektir. Bizim hedeflerimiz büyük, bu büyük hedeflere sizler sayesinde kavuşacağız. Sınav sonrası hep birlikte oynayacağız. Hepinize iyi tatiller diliyorum” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan da velileri kırık not konusunda uyardı. Kırık notun dünyanın sonu olmadığını belirten Müdür Bozdoğan, öğrencilerin önlerinde bir fırsat olduğunu ve ikinci dönem notlarını düzelteceklerine inandığını söyledi.

Velilerin, çocuklarını başka çocuklarla karşılaştırmanın onlara yapılacak en büyük kötülüklerden biri olduğunu da sözlerine ekleyen Milli Eğitim Müdürü Bozdoğan, çocuklara sevgi ve şefkatle yaklaşarak birlikte başarmanın telkin edilmesini gerektiğini vurguladı.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa