SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Kaymakam; “Bu vatanın evlatları olarak bizlere düşen en önemli görev çalışmaktır”

Kaymakam; “Bu vatanın evlatları olarak bizlere düşen en önemli görev çalışmaktır”
Bu haber 20 Temmuz 2020 - 0:11 'de eklendi ve 53 kez görüntülendi.
  • Belediye Başkanı; “Vatan da irade de milletindir”

 

15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü çerçevesinde program düzenlendi. Kaymakam Nazlı Demir, bu vatanın evlatları olarak bizlere düzeş en önemli görevin çalışmak olduğunu söylerken, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu da “vatan da irade de milletindir” dedi.

Program çerçevesinde tüm caimlerimizde Hatmi Şerifler okundu. Hükümet konağı bahçesinde fotoğraf sergisi açılışı düzenlendi.

15 Temmuz Çarşamba gecesi ise Belediye Meydanı önünde program düzenlendi. Düzenlenen programa Kaymakam Nazlı Demir, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Üsteğmen Bahri Yılmaz, Cumhuriyet Savcıları Tuğçe Çörekçi ve Ali Emre Özdil, siyasi parti temsilcileri ve daire amirleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Hanbaşı Cami İmamı Mehmet Koçar tarafından Kuran-ı Kerim Tilaveti okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapmak üzere Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu kürsüye çıktı. Belediye Başkanı Karamehmetoğlu, “Vatan da irade de milletindir. Biz buna darbe değil, işgal diyoruz. 251 şehidimizi rahmetle anarken, 2 binin üzerindeki gazimize şükranlarımızı sunuyorum. Rabbim bir daha bu ülkeye böyle bir şey yaşatmasın. Bu millet tankın, topun önünde durarak ülkesine sahip çıkmıştır. Bu vatan toprağına el uzatanlar toprağın altına gömülmüşlerdir ve gömülmeye de devam edeceklerdir” dedi.

Kaymakam Nazlı Demir ise bu vatanın evlatları olarak bizlere düşen en önemli görevin çok çalışmak olduğunu belirterek sözlerini şöyle sürdürdü;

“Gayret etmek, taş üstüne taş koymaktır. Bunu yaparken de bilinçli hareket etmeli, vizyon sahibi olmalı, bunun için de eğitime önem vermeliyiz. Cehalet insanoğlunun düşmanıdır. Vizyon sahibi olmak, plan ve proje gerçekleştirmek, bunları uygulamak, bilinçli bireyler olmak, iyiyle kötüyü ayırmak bilgi ister, donanım ister. Okumalı, araştırmalı, kendimizi geliştirmeli, vatanımıza olan borcumuzu ödemek ve görevimiz layıkıyla yerine getirmek için 7 gün 24 saatimizi seferber etmeliyiz.

Bu vatanın dört bir yanı aziz şehitlerimizin kanlarıyla sulanmıştır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti hak uğrunda mücadele ettikçe ne düşmanı bitecektir ne de mücadelesi. İşte 15 Temmuz bizlere vatan olmanın, millet olmanın, bir olmanın önemini defalarca kere göstermiştir. O gece verilen mücadele bu bayrak düşmesin, ezanlar dinmesin, vatan ve milletimizin birliği ve berbaerliği bozulmasın diyedir.”

Kaymakam Nazlı Demir’in konuşmasının ardından sinevizyon gösterisi gerçekleştirildi, demokrasi yürüyüşü yapıldı. Yürüyüş sonrası ilahilerin okunması, gece sela okunması ile program sona erdi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa