SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Kaymakam; “Çermik doğaseverlerin yeni rotası olacak”

Kaymakam; “Çermik doğaseverlerin yeni rotası olacak”
Bu haber 18 Ocak 2021 - 0:08 'de eklendi ve 197 kez görüntülendi.
  • “Tabiat Parkı olması için Doğa ve Milli Parklar İl Müdürlüğü ile görüşme halindeyiz”

 

İlçemiz Kaymakamı Ramazan Polat, termal turizmde önemli bir yere sahip olan ilçemizin şelaleler ve yürüyüş parkuruyla doğaseverlerin yeni rotası olacağını söyledi.

Şeyhandede ve Yabanardı şelalelerinin arasında bulunan doğa yürüyüş parkuru ile de turizmin gözdesi olmaya aday olan ilçemizin Mezopotamya’nın altın üçgeni olarak adlandırılan turizm güzergahında yerini almak için çalışmalar yürütülüyor.

Tabiat Parkı çalışmamız var

Kaymakam Ramazan Polat, bölgenin tabiat parkı olması için Doğa ve Milli Parklar İl Müdürlüğü ile görüşme halinde olduklarını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü;

“ Yabanardı ve Şeyhandede şelaleleri ile bu iki şelale arasında bulunan doğal yürüyüş parkı güzergahını tüm doğaseverlere tanıtmak istiyoruz.  İlçemize gelen konuklara bir şelaleden başlayıp diğer şelaleye kadar kuş ve su sesi eşliğinde eşsiz bir yolculuk yapmayı vaat ediyoruz. İki şelale arasında yaklaşık bir kilometrelik yürüyüş parkuru üzerinde 250 yılı aşkın tarihe sahip değirmenimizde bulunuyor. İlçemize gelen konuklarımız, bir şelaleden başlayıp diğer şelaleye giderken, eşsiz doğa manzarasının içinden geçerek, endemik bitkiler ve dağ keçileri gibi yabani hayvanları da görme şansını elde edecekler. Sayın Valimizin başkanlığında yürütülen Mezopotamya’nın altın üçgeni güzergahlarının içinde yer almak için bu yönde çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu da şelaleler arasında yürüyüş parkuru oluşturacaklarını ve buranın vatandaşın kullanımına açıldığında mükemmel bir hizmeti gerçekleştireceklerini belirtti. Bunun için belediye olarak ne gerekiyorsa yapacaklarını ifade eden Belediye Başkanı Karamehmetoğlu, ilçenin bunu hak ettiğini sözlerine ekledi.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA