SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Kaymakam Demir; “Çanakkale ruhunu iyi anlayın”

Kaymakam Demir; “Çanakkale ruhunu iyi anlayın”
Bu haber 24 Şubat 2019 - 23:43 'de eklendi ve 353 kez görüntülendi.
  • “Biz Anadoluyuz” Projesi Kapsamında 45 öğrenci Çanakkale’ye gitti

 

“Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında 45 öğrencimiz Çanakkale’ye uğurlandı. Kaymakam Nazlı Demir, öğrencilerden Çanakkale ruhunu iyi anlamalarını istedi.

İçişleri Bakanlığının 180 günlük eylem planı kapsamında hayata geçirilen, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki 21 ilden seçilecek 15 yaş ve altı 50 bin katılımcının ülkenin farklı illerini ziyaret edeceği ‘Biz Anadoluyuz’ projesi kapsamında Diyarbakır’dan Çanakkale’ye gidecek olan, 45 öğrencimiz için uğurlama töreni düzenlendi.

Diyarbakır Havalimanında gerçekleştirilen törene, Kaymakam Nazlı Demir, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Nalan Cesur, “Biz Anadoluyuz” Projesi İl Koordinatörü Psikolojik Danışman Sevgi Göktaş, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman Büyükbayram ve öğrenciler katıldı.

Uğurlama töreninde konuşan Kaymakam Demir, Çanakkale ruhunun iyi anlaşılması gerektiğini belirterek şöyle konuştu;

“Çanakkale, tarihimizin çok önemli bir dönüm noktasıdır. Orada, atalarımız 250 bin şehit vererek bir tarih yazdı. Sizlerden isteğim, Çanakkale ruhunu iyi anlayıp, ülkenize, şehrinize, mahallenize o ruhla sahip çıkmanızdır. Bizler, sizlerin bu ruhu yakalamanız için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Sizler de o ruhu benliğinizde hissederek o ecdadın torunları bilinciyle hareket edeceğinize inanıyorum. Şehitlerimizin anıtlarını ziyaret ederken, o cepheleri gördüğünüzde bambaşka bir hava soluyorsunuz. Ecdadımızın yaşadıklarını benliğinize kadar işliyor. Hepinize hayırlı yolculuklar diliyorum.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa