SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Kaymakam Demir; “Eksikliklerin giderilmesi ile yaşam kalitesi artacaktır”

Kaymakam Demir; “Eksikliklerin giderilmesi ile yaşam kalitesi artacaktır”
Bu haber 22 Temmuz 2019 - 0:24 'de eklendi ve 142 kez görüntülendi.

-Muhtarların sorunları dinlendi

 

Muhtarlar toplantısı Kaymakam Nazlı Demir başkanlığında Kaymakamlık Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Muhtarlar yapılan toplantıda, mahallelerinin sorunlarını yetkililere aktarıldı.

Toplantıya, Kaymakam Nazlı Demir’in yanı sıra; Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, İlçe jandarma Komutan Yüzbaşı Ahmet Seyhun, İlçe Emniyet Amir Vekili Komiser Kamil Kabakçılı, kurum amirleri ve muhtarlar katıldı.

Açılışta konuşan Kaymakam Demir, devletin mahallelerde temsilcisi olan muhtarların, mahallelerin sağlık, eğitim, altyapı, içme suyu, elektrik gibi ihtiyaçlarının tespitinde önemli rol oynadığını, herhangi bir aksaklıkta ilgili kurumlarla irtibata geçmesinin faydalı olacağını belirterek, eksikliklerin giderilmesi ile vatandaşların yaşam kalitesinin artacağını bildirdi.

Kaymakam, muhtarların adeta bir köprü görevi üstlendiğini ve mahalledeki sorunları en iyi bilen kişi olduklarını ve bunun için muhtarların verdiği bilgilerin kendileri için çok önemli olduğunu söyledi.

Toplantıya katılan muhtarlar da düzenli olarak yapıla toplantılardan dolayı Kaymakam Nazlı Demir’e teşekkür etti. Kırsal Mahalle Muhtarları genel olarak mahallelerinde içme suyu, yol ve alt yapı sorunlarının bulunduğunu dile getirdiler.

İlçe merkezindeki muhtarlar da yapıla içme suyu şebekesi sonrası bozulan yollar konusu üzerinde özellikle durdular. Diyarbakır caddesinin yapılmasıyla cadde üzerinde büyük sorun yaşanmazken, çarşı içi ve ara sokaklar ile mahallelerde kazılan yerlerin büyük sorunlar oluşturduğunu, vatandaşların yürümekte bile zorlandığı vurgulanırken, sorunlu cadde ve sokaklardan yükselen tozların aynı zamanda çevre kirliliğine ve hastalıklara yol açtığını öne sürdüler.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA