SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Kaymakam Demir, halkla iç içe

Kaymakam Demir, halkla iç içe
Bu haber 08 Ekim 2018 - 0:12 'de eklendi ve 276 kez görüntülendi.

-Glikozlu ürünün satışından, yaban hayvanlarının verdiği zarara, düğünlerde havai fişek atılmasına kadar bir çok konuda esnaf ve vatandaşlar şikayetlerini iletti

 

Atandığı ilk günden beri yoğun bir çalışma içerisine giren Kaymakam Nazlı Demir, halkla iç içe olmayı sürdürüyor. Esnaf ve vatandaşlarla görüşen ve onları dinleyen Kaymakam Demir’e, glikozlu ürün satışından, yaban hayvanlarının bağ ve bahçelerine verdiği zarara, düğünlerde havai fişek atılmasından duydukları rahatsızlığa kadar birçok konuyu iletti.

Haftanın Pazartesi ve Cuma günleri sebze ve meyvenin satıldığı Sebze Pazarını gezen ve satıcılar ile vatandaşları dinleyen Kaymakam Demir, bu defa da süt ve süt ürünleri, pestil, kuru incir, üzüm ve yumurta başta olmak üzere mahallelerden getirilip satılan pazarı gezdi.

Özellikle mahallerden gelip ürününü satan yaşlı kadınlarla yakından ilgilenen Kaymakam, onların yaptığı ürünleri satın aldı, onların sorunları olup olmadığını sordu.

Pazarın zengin ve çeşitli ürünleri inceleyen Kaymakam Nazı Demir, vatandaşlar tarafından da büyük bir sevgiyle karşılandı. Özellikle kadınlar, Kaymakam Demir’e sorunlarını anlattı. Demir de her zaman kapısının açık olduğunu, kendisini ziyarete gelebileceklerini söyledi.

Kaymakam Demir, esnaflar da görüştü. Esnafların glikozlu ürün satıldığını, bunun da vatandaş tarafından bilinmediğini belirterek, bunun önlenmesini, sıkı denetim yapılmasını istediler.

Komşu ilçemiz Çüngüş’ün Kilise mahallesinden getirdiği pestil ve diğer ürünleri esnafa satan Cevat ve Adem Gümüştaş kardeşler Kaymakam Nazlı Demir’e, bağ ve bahçelerine domuz, ayı gibi yaban hayvanlarının girip büyük zarar verdiğini, buna karşın hiç birşey yapamadıklarını belirterek, bu konuda yardım istedi.

Pazar incelemelerinde bazı vatandaşlar, düğünlerde özellikle gece geç saatlerde atılan havai fişeklerin büyük rahatsızlık verdiğini belirterek, Kaymakam Nazlı Demir’den sorunun çözülmesini de istedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa