SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Kaymakam; “karantinayı gerektirecek bir durum olmadı”

Kaymakam; “karantinayı gerektirecek bir durum olmadı”
Bu haber 06 Nisan 2020 - 0:00 'de eklendi ve 129 kez görüntülendi.

-Yapılan paylaşımlar asılsızdır ve hiçbir dayanağı yoktur

 

Korona virüs nedeniyle ilçemizde bazı kırsal mahallerin karantinaya alındığına dair sosyal medyada asılsız haberler yapan ve yazılar yazan kişilerin, ilçede panik yaratması nedeniyle Kaymakam Nazlı Demir, açıklamada bulundu.

Kaymakam Nazlı Demir, ilçemizde bugüne kadar karantinayı gerektirecek bir durumun olmadığını söyledi. Kaymakam, yapılan paylaşımların asılsız olduğunu ve hiçbir dayanağının olmadığını bildirdi. Kaymakam Demir yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi;

“Korona virüs ile mücadele sürecinde sosyal hareketliliği azaltmak adına Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde hükümetimiz her türlü önlemi tedbiri alıyor. Amaç zorunlu haller olmadıkça evlerden çıkılmamasını sağlamak, sosyal mesafeyi korumak böylece salgının yayılmasını engellemek. Bu kapsamda bizler de ilçemizde zorunlu haller olmadıkça evde kalınmasını, özellikle kırsal mahallelerimizden ilçeye zorunlu haller dışında gelinmemesini söylüyoruz telkin ve talep ediyoruz.

Özellikle Pazartesi ve Cuma günleri ilçemizde pazar kurulması sebebiyle ve bu sosyal yardım dağıtımları sebebiyle çok yoğun bir kalabalık oluşuyor; öyle bir ortamda da sosyal mesafenin korunması imkansızlaşıyor. Bu nedenle gerek mahalle muhtarlarımız üzerinden gerek sosyal medya hesaplarımız üzerinden gerekse de çeşitli ilan sistemleriyle zorunlu haller olmadıkça evlerden çıkılmamasını, kırsal mahallelerden gelinmemesini ilan ediyoruz.

Ancak bunu fırsat bilen bazı şahıslar ilçenin karantinaya alındığı gibi asılsız hiçbir dayanağı olmayan paylaşımlarda bulunup yapılan tüm fedakârlıkları hiçe saymaya çalışıyorlar. İlçemizde çok şükür bugüne kadar karantinayı gerektirecek bir durum olmamıştır. Ancak bu olmayacağı anlamına da gelmemektedir. Salgın hala hızla yayılmaya devam etmektedir. Bu nedenle mümkün olduğunca zorunlu haller dışında evden çıkmayın, sosyal izolasyonu sağlayın, sosyal mesafeyi artırın. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bu badireyi de hep birlikte atlatıp daha güzel günler de birlikte geçireceğimiz çok zamanımız olacaktır.

Lütfen durumun ciddiyetini anlayalım ve zorunlu haller olmadıkça evden çıkmayın.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA