SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Kaymakam; “Okullar sizin eviniz”

Kaymakam; “Okullar sizin eviniz”
Bu haber 09 Eylül 2019 - 16:10 'de eklendi ve 127 kez görüntülendi.
  • 14 bin 27 öğrenci ders başı yaptı

 

2019-2020 eğitim öğretim yılının başlamasıyla 14 bin 27 öğrenci ders başı yaptı. Kaymakam Nazlı Demir, öğrenci ve velilere, okulların kendi evleri olduğunu söyledi.

Yeni eğitim ve öğretim yılının ilk zilini Cumhuriyet ilköğretim okulunda Kaymakam Nazlı Demir ile İlçe Milli Eğitim Murat Bozdoğan ile birlikte çaldı.

Kaymakam Nazlı Demir, okulların artık öğrencilerin evi olduğunu belirterek şöyle konuştu;

“Sizler olmazsanız buraların bir anlamı olmaz, bomboş kalır. Sizler güzelliğiniz ile buraları neşelendireceksiniz. Değerli velilerimiz sizlere bu konuda büyük görev düşüyor. Herkesin bildiği bir atasözü vardır “Bakarsan bağ olur, bakmazsan dağ olur” sizler de çocuklarınıza bakacaksınız. Sürekli ilgileneceksiniz, çocuklarınızın durumunu soracaksınız, öğretmenlerden yenilikler isteyeceksiniz.

Bütün bunları neden istiyoruz? Çünkü hepimiz çocuklarımızın güzel bir meslek sahibi olmasını, iyi bir hayat sürmesini isteriz. Bizler de inanın sizin çocuklarınız için gecemizi gündüzümüze katıyoruz, uykularımızda çocuklarımız için yapacaklarımızı düşünüyoruz.

Bugün eğitim teknolojiyle donatılmış, sürekli yenilenen bir kurum haline geldi. O yüzden daima diyoruz ki ilgi ilgi ilgi… Çocuklarınızdan hiçbir zaman ilginizi, desteğinizi esirgemeyin. Bizim de bu yıl Çermik’teki eğitimle ilgili hedeflerimiz var, onu başarmak istiyoruz. Unutmayın burası sizin eviniz. Hepimiz için kazasız, belasız, hayırlı bir dönem diliyorum.”

Kaymakam Nazlı Demir’in konuşmasının ardından öğrencilere ve öğretmenlere hayırlı bir yıl dileyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan, “Yeni eğitim yılına eksiksiz bir şekilde başlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Gerek öğrencilerimiz gerekse velilerimiz, hem öğretmenleriyle hem de bizlerle her şeyi paylaşabilirler. Bizim geleceğimiz çocuklarımız, onlar için biz varız ve kapımız sizlere her zaman açık” şeklinde konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdür Bozdoğan 14 bin 27 öğrencinin yeni eğitim öğretim yılında ders başı yaptığını belirtti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Bozdoğan; “Bin 500 öğrencimiz ana sınıfı, 4 bin 492 öğrencimiz ilkokul, 4 bin 846 öğrencimiz ortaokul ve 3 bin 189 lise öğrencimiz eğitim görecek. Ana sınıfları ve birinci sınıflar için kayıtlarımız devam ediyor” dedi.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa