SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Kaymakam Olcaş: “Yerel medyaya büyük önem veriyoruz”

Kaymakam Olcaş: “Yerel medyaya büyük önem veriyoruz”
Bu haber 09 Temmuz 2018 - 0:04 'de eklendi ve 108 kez görüntülendi.

-DİYMED heyeti ilçemizdeydi…

 

Diyarbakır Yerel Medya Derneği Yönetim Kurulu üyeleri, İlçemizde incelemelerde bulundu, tarihi yerleri gezdi. Kurul üyeleri, Kaymakam Mehmet Şerif Olcaş ile bir araya geldi. Kaymakam Olcaş, “Yerel medyaya büyük önem verdiklerini” söyledi.

Diyarbakır Yerel Medya Derneği (DİYMED) Yönetim Kurulu üyeleri, dernek çalışmaları kapsamında ilçeye gelerek, gazetemizi ziyaret etti. Yerel Medya Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Taner Özbay, Başkan Yardımcıları Ercan Akkar, Mesut Figançiçek, Genel Sekreter Sadık Kaplan, Sayman Aytekin Yılmaz ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Dalgıç, Gazetemiz Kurucusu Bülent Boztepe ve Yazı İşleri Müdürü Levent Boztepe ile görüşüp,sorunların çözümü konusunda görüş alışverişinde bulundular.

Çermik Gazetesi tesislerini gezen ve çalışmalar hakkında Yazı İşleri Müdürü Levent Boztepe’den bilgi alan DİYMED Üyeleri, daha sonra Kaymakam Mehmet Şerif Olcaş, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu ve Devlet Hastanesi Baştabibi Dr. Murat Yıldızhan’ı ziyaret ettiler.

-Kaymakam Olcaş; “Yerel medyaya büyük önem veriyoruz”

Makamında Gazetecilerle bir araya gelen Kaymakam Mehmet Şerif Olcaş, ziyaretten büyük memnuniyet duyduğunu, yerel medyanın kendileri için çok önemli olduğunu belirterek, şöyle konuştu;

“Kaymakamlık olarak yerel medya ile çalışmaya büyük önem veriyoruz. Yerel medyanın sıkıntılarını aşabilmesi için üzerimize düşen her türlü katkıyı sunmaya gayret edeceğiz. Yerel medyadaki arkadaşların ilçe ile ilgili bulamadığımız bilgi ve dokümanları sağlıyoruz. Örneğin tarihi hamamlarla ilgili Kaymakamlıkta arşiv olmadığı için Bülent Beyden istedik, anında bize gerekli bilgiyi sağladı. Gerçekten bizim için yerel medya çok önemli. Özellikle ilçeyi çok iyi bilenle çalışmak ayrı bir ayrıcalık. Bu konuda Bülent Bey buralı olması nedeniyle fikrinden ve görüşünden fazlasıyla yararlanıyoruz. Kendisine teşekkür ediyoruz. Bu nedenle yerel gazetelerimize her türlü desteği vermeye hazırız. Üstümüze düşeni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz.”

Daha sonra Kaymakam Mehmet Şerif Olcaş, Kaymakamlık ve GAP İdaresi Başkanlığı işbirliği ile hazırlanan “Kaplıcalar Diyarı Çermik” ve “Turistik Çermik Haritası” ile tanıtım videosunun yer aldığı flaş belekten oluşan kültür paketini Gazetecilere verdi. Ziyaret, hatıra fotoğrafının çekimi ile sonaerdi.

-Başkan Karamehmetoğlu, “Diyarbakır basınını yanımızda görmek istiyoruz”

Daha sonra Diyarbakır Yerel Medya Derneği Başkan ve Yöneticileri, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu’nu makamında ziyaret etti. Yaklaşık 1.5 yıldan beri görevde olduğunu, bu süre içerisinde Diyarbakır’daki medya mensuplarını yanlarında göremediklerini belirtti.

Başkan Karamehmetoğlu, gazetecilere çok iyi çalıştıklarını, birçok önemli projeleri gerçekleştirdiklerini, Kaplıca Bölgesi’ndeki hamamları, restore ederek batı illerindekilerin üzerinde standarda sahip hale getirdiklerini, birçok parkı halkın hizmetine sunduklarını, içme suyu, doğal gaz gibi çok önemli projelerde çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

İlçenin bir turizm kenti olduğunu, bu nedenle tanıtımına büyük ihtiyaç duyduklarını anlatan Başkan Şehmus Karamehmetoğlu, “Bu anlamda Diyarbakır’daki basını yanımızda görmek istiyoruz. Elbirliği ile dünyanın en iyi şifalı kaplıca suyuna sahip ilçemizi dünyaya tanıtmada destek bekliyoruz. Her şey çok güzel. Daha da güzele gideceğiz. Biz koltuk sevdalısı değiliz, hizmet sevdalısıyız. Belediyenin bir kuruşunda tüyü bitmemiş yetimin hakkı olduğunu asla unutmuyoruz” dedi ve gazetecileri Belediye’de görmekten büyük mutluluk duyduğunu vurguladı.

Daha sonra Belediye önünde Başkan Şehmus Karamehmetoğlu ile hatıra fotoğrafı çeken gazeteciler, Devlet Hastanesi Baştabibi Dr. Murat Yıldızhan’ı makamında ziyaret ettiler. Hastane Baştabibi Dr. Yıldızhan, kendisinin Çermikli olduğunu, Gaziantep ve Bingöl’de idareci olarak görev yaptıktan sonra atandığını söyledi.

Sadece ilçeye değil, Çüngüş’e de hizmet verdiklerini, yatan hasta sayısında doluluk oranının yüzde 80’lerin üzerinde olduğunu bildiren Baştabip Dr. Murat Yıldızhan, her ay binlerce poliklinik ve acil muayenesi gerçekleştirdiklerini, hastanelerinde her şeyin çok iyi gittiğini vurgulayarak, “Sizleriaramızda görmekten mutlu olduk. Teşekkür ediyorum” dedi. Daha sonra hatıra fotoğrafı çekiminden sonra gazeteciler, tarihi Haburman köprüsü yakında, sinek çayı kıyısındaki Köprü Cafe ve restoranında dinlendikten sonra ilçeden ayrıldı.

Kaymakam Mehmet Şerif Olcaş, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu ve Devlet Hastanesi Baştabibi Dr. Murat Yıldızhan’ı ziyaretlerinde Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Taner Özbay da, Yerel Medya Derneği hakkında bilgi vererek, güç birliğinin önemine vurgu yaptı.

Özbay ziyaretlerde, “Çok kısa bir süre önce kurulmamıza rağmen büyük mesafe kat ettik. Üye ağımızı merkezden ilçelere kaydırdık. Biz bazı dernekleri gibi oturarak değil. Arkadaşlarımızın ayağına giderek ve sorunlarını yerinde görerek, destek veriyoruz. Dolayısıyla biz işimize bakıyoruz ve derneğimizin gücü her geçen gün daha da genişliyor” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA