SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Kaymakam Polat; “şehitlik ve gazilik, milletimizin gönlündeki en yüce ve en ulvi makamlardır”

Kaymakam Polat; “şehitlik ve gazilik, milletimizin gönlündeki en yüce ve en ulvi makamlardır”
Bu haber 21 Eylül 2020 - 0:12 'de eklendi ve 61 kez görüntülendi.

19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı

 

19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir kutlama programı düzenlendi. Kaymakam Ramazan Polat, şehitlik ve gaziliğin, milletimizin gönlündeki en yüce ve en ulvi makamlar olduğunu söyledi.

Gaziler Günü nedeniyle yapılan törene Kaymakam Ramazan Polat, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Bahri Yılmaz, İlçe Emniyet Amiri Ahmet Uzun, Siyasi Parti Başkanları ve kurum müdürleri katıldı. Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı tarafından Atatürk büstüne çelenk bırakılmasının ardından saygı duruşu v akabinde İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından program sona erdi.

Kaymakam Ramazan Polat, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Kaymakam Polat;

“Bu müstesna günün 99’uncu yıl dönümünü şükran, minnet ve saygı ile idrak ediyoruz. Vatanını ve bağımsızlığını her şeyden üstün tutan aziz milletimizin şanlı tarihi, bu uğurda kahramanca verilen mücadelelerle doludur. Türk Milleti, var olduğu günden bu yana ülkesine, milli ve manevi değerlerine, birlik ve beraberliğine yönelen tehditlere karşı yediden yetmişe canı pahasına mücadele etmiştir. Uğruna büyük bedeller ödenerek kazanılan bu vatan, bizlere şehit ve gazilerimizin en kutsal emanetidir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, onların paha biçilmez fedakarlıkları sayesinde daha güçlü bir şekilde yoluna devam etmektedir. Aziz milletimiz, kutsal değerlerini, vatan ve bayrak sevgisini her şeyin üstünde tutan, bu uğurda hayatlarını feda etmekten çekinmeyen kahramanlarımız sayesinde karşısına çıkan tüm badireleri atlatacak güce, dirayete ve kararlılığa sahiptir. Hiç şüphesiz, şehitlik ve gazilik, milletimizin gönlündeki en yüce ve en ulvi makamlardır. Devletini ve milletini canından aziz bilerek bu ulvi makamlara yükselmiş olan şehit ve gazilerimiz, her zaman milletimizin haklı gurur kaynağı olmuştur. Ülkemizin bağımsızlığı ile huzur ve güvenliğini muhafaza etmek için her türlü fedakarlığı ortaya koyan ve bu uğurda tereddüt etmeden canlarını feda etmeyi göze alan gazilerimiz, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleri ve Türk kahramanlığının sönmeyen meşaleleridir. Bugün millet olarak, birlik ve beraberlik içinde, bağımsız ve hür yaşıyorsak, bunu aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçlu olduğumuzun bilinciyle, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan gazilerimizi en derin şükran, sevgi ve saygıyla selamlıyor, aileleri ile birlikte sağlıklı ve huzurlu ömürler diliyorum” dedi.

Gaziler Günü nedeniyle Gaziler ziyaret edildi, hediyeleri takdim edildi

Öte yandan 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Amirliği personelleri ilçemizdeki gazileri ziyaret ederek gazilere hediye takdim etti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa