SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Kaymakam; “Virüste Kasım ayına dönmeyelim”

Kaymakam; “Virüste Kasım ayına dönmeyelim”
Bu haber 05 Nisan 2021 - 0:39 'de eklendi ve 116 kez görüntülendi.
  • Belediye Başkanı; “İşi olmayan vatandaşlarımız ilçe merkezine gelmesin”
  • Kaymakam; “Taziye ve düğünler önceliğimiz olmamalı”

 

İlçemizde korona virüs pandemisi nedeniyle muhtarlarla sürecin gelişimi ve alınacak önlemler hakkında bir toplantı düzenlendi.

Kaymakamlık konferans salonunda düzenlenen toplantıya Kaymakam Ramazan Polat, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, daire amirleri ve muhtarlar katıldı. Kaymakam Polat, kasım ayında sıkıntılar çektiklerini bu yüzden tekrar kasım ayına dönmek istemediklerini belirtirken, Belediye Başkanı Karamehmetoğlu da işi olmayan vatandaşların ilçe merkezine gelmemelerini istedi.

Son zamanlarda Türkiye genelinde artan vaka sayıları nedeniyle ilçemizde de önlemler alınması ve kuralların muhtarlar tarafından da vatandaşlara anlatılmasının önemine değinen Kaymakam Ramazan Polat, bu konuda herkese büyük görevler düştüğünü belirtti. Korona virüsün el birliğiyle üstesinden gelinmesi gereken bir salgın olduğunu belirten Kaymakam Polat, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Şu an virüsle mücadelede istenilen seviyedeyiz. Bu seviyeyi sürdürmemiz lazım. Herkes kendi yaşadığı alandan sorumludur. Biz de bu ilçede yaşayan bireyler olarak kurallara uymalı ve sıkıntıları gidermemiz gerekiyor. Bu biraz da insanın içinde olması gereken bir durumdur, kendiniz kurallara uymalısınız. Yoksa her kapıya bir kolluk kuvveti bıraksanız da bir sonuç elde edemezsiniz.”

-Kırsaldaki en önemli sorunumuz taziyeler

Kaymakam Polat, muhtarlar olarak mahallenizdeki vatandaşları uyarmanın görev olduğunu söylerken, şu an kırsaldaki en önemli sorunun taziyeler olduğunu vurguladı. Taziyelerin öncülüğümüz olmaması gerektiğini belirten Kaymakam Polat, bu süreçte en mantıklısı taziyeleri telefonla iletmek olduğunu söyledi.

-En mutlu gününüz kara güne dönüşmesin

Yaz aylarının gelmesiyle artacak düğünlere de dikkat çeken Kaymakam Polat; “Düğün konusuna da tıpkı taziye konusu gibi hassasiyet göstermeliyiz. Belirlenen kurallara göre düğünlerimizi yapmalıyız. En mutlu gününüzü en kara güne çevirmeyin” dedi.

Taşıma yapan şoförlerin de uyarılması gerektiğini belirten Kaymakam Polat, bunu bir muhtar olarak değil, bir birey, bire veli olarak uyarın diyerek sözlerini tamamladı.

-İşi olmayan ilçe merkezine gelmesin

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu da virüsün alacağımız tedbirlerden daha güçlü olmadığını belirtti. Belediye Başkanı Karamehmetoğlu, “Muhtarlardan özellikle rica ediyorum, işi olmayan vatandaşlarımızı ilçe merkezine gelmemeleri konusunda uyarın. Bu insan sirkülasyonunun önüne geçecek ve gereksiz kalabalık oluşmayacaktır. Bunun dışında maske, mesafe ve temizlik konusunda da ilk günkü gibi sıkı sıkıya bağlı olalım” dedi.

-Kasım ayına dönmeyelim

Yapılan konuşmaların ardından muhtarları da dinleyen Kaymakam Ramazan Polat, farkındalık yaratmanın değişimlerin de oluşmasına sebep olacağını söyledi. Kasım ayında büyük sıkıntılar çekildiğini belirten Kaymakam Polat, “Kasım ayında günde bir sala okunuyordu, tekrar kasım ayına dönmeyelim. Çevrenizdeki herkesi de uyarın maske konusunda kesinlikle taviz vermeyeceğiz. Bu sizin can güvenliğiniz için elzemdir” diyerek sözlerini tamamladı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA