SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Kaymakamdan hasta çocuğa yardım eli

Kaymakamdan hasta çocuğa yardım eli
Bu haber 01 Nisan 2019 - 4:21 'de eklendi ve 94 kez görüntülendi.

İlçemiz Kaymakamı Nazlı Demir’den İncilli Mahallesinde oturan SerebralPalsi (beyin felci) hastasına yardım eli geldi.

Kaymakam Nazlı Demir, kırsal mahalle ziyaretleri kapsamında gittiği İncilli Mahallesinde beyin felci hastası olduğunu öğrenince Ensar Koçyiğit’i evinde ziyaret ederek, ailesinden hastalığın durumu hakkında bilgi aldı ve herhangi bir ihtiyaçlarının olup olmadığını sordu. Beyin felci hastası Ensar Koçyiğit’in babası da bu tür hastalara özel olan tekerlekli sandalye ihtiyaçlarının olduğunu belirtti. Bunun üzerine Kaymakam Nazlı Demir, SYDV’ye talimat vererek tekerlekli sandalyenin alınmasını istedi.

Alınan tekerlekli sandalye Ensar Koçyiğit’in ailesine teslim edildi. Kaymakam Nazlı Demir’in gösterdiği ilgiden dolayı oldukça memnun olduklarını belirten Koçyiğit ailesi, bu hastalığı olanların özel tekerlekli sandalyeleri oluyor ve bizim bunu alma gücümüz bulunmuyordu. Sağolsun Kaymakamımız ihtiyacımızı karşıladı kendisine sonsuz teşekkür ediyoruz, dediler.

SerebralPalsi Nedir?

SerebralPalsi (SP) kas hareketini ve koordinasyonunu etkileyen bir grup bozukluğu ifade eder. Çoğu durumda, görme, işitme ve duyum da etkilenir.

Belirti ve semptomlar bebeklik döneminde veya okul öncesi yıllarda görülür. Genel olarak, serebralpalsi, anormal reflekslerle, uzuvların ve gövdenin gevşekliği veya sertliği, anormal duruş, istem dışı hareketler, dengesiz yürüme veya bunların bir kombinasyonu ile ilişkili bozulmuş hareketlere neden olur.

Serebralpalsili kişilerde yutma sorunları ve genellikle gözlerin aynı nesneye odaklanmadığı göz kası dengesizliği olabilir. Serebralpalsili kişilerde kas sertliği nedeniyle vücutlarındaki çeşitli eklemlerde hareket açıklığının azalması görülebilir.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa