SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Kaymakamdan, hasta gence ziyaret

Kaymakamdan, hasta gence ziyaret
Bu haber 30 Haziran 2019 - 23:55 'de eklendi ve 157 kez görüntülendi.

İlçemiz Güney Mahallesinde oturan epidermolisis (deri ve kemik erime) hastası 24 yaşındaki Mehmet Kaçmaz’ı, Kaymakam Nazlı Demir ziyaret etti.Kaymakam Demir, Mehmet’in ve diğer hasta vatandaşların her zaman yanında olacaklarını söyledi.

Çiftçilik yapan babası Enüş Kaçmaz ve ev hanımı olan anne Refika Kaçmaz, 2’si kız 3’ü erkek 5 çocuklarından Mehmet’te hastalığın görüldüğünü, doğduğu günden itibaren derisi ve iç organları soyulmaya başladığı belirtildi.

Hastalığı ile ilgili Kaymakam Nazlı Demir’e bilgi veren Kaçmaz, 2008 yılında Ankara Hacettepe Tıp Fakültesi Hastanesine götürüldüğünü, orada kendilerine bu hastalığın tedavisinin olmadığını söylediklerinde yıkıldıklarını belirterek, bu durum karşısında ne yapacaklarını bilemediğini söyledi.

Anne Refika Kaçmaz, oğlunun tüm vücudunu sarmaya başlayan yaralarla el ve ayak parmaklarının giderek yapıştığını belirtti. Anne Kaçmaz;

“Doğduğunda tüm vücudu yaralar içindeydi. O günden itibaren çocuğumuzu doktorlara götürdük. Bu hastalığın tedavisi yokmuş. Oğlum internette yaptığı araştırmada Fransa’da tedavisi yapılıyormuş. Ancak bizim ekonomik olanağımız Fransa’ya gidip tedavi olmasınaimkan vermiyor.”

Baba Enüş Kaçmaz da yaralar yüzünden artık Mehmet’in artık kendi ihtiyacını karşılayamayacak duruma geldiğini ve yaraların her geçen gün vücuduna yayıldığını söyledi.

Mehmet Kaçmaz’ın hastalığı ile ilgili bilgi alan Kaymakam Demir, hastalıktan dolayı üzgün olduğunu belirtti. Kaymakam Demir, Kaçmaz ailesine her türlü sıkıntılarında kendilerinin yanında olduğunu söyledi. Milletin her bir derdini kendilerine dert edindiklerini belirten Kaymakam Demir, bunların çözümü konusunda tüm gayretleriyle çalışmalarının devam edeceğini söyleyerek evden ayrıldı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA