SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Kaymakamdan tam kapanmada ailelere destek

Kaymakamdan tam kapanmada ailelere destek
Bu haber 10 Mayıs 2021 - 0:02 'de eklendi ve 121 kez görüntülendi.
  • Destek kapsamında 165 aileye 165 bin lira dağıtılacak

 

İlçemizde 17 günlük tam kapanma sonucunda gelir kaybına uğrayan iş yeri sahiplerine ve çalışanlarına Kaymakam Ramazan Polat’tan destek geldi. Destek kapsamında 165 bin lira dağıtılacak.

Ülkemizde yaşanmakta olan korona virüs salgınına bağlı olarak uygulanan tam kapanma nedeniyle gelir kaybı yaşayan iş yeri sahipleri ve çalışanlarına müjdeli haber Kaymakam Ramazan Polat’tan geldi.

Cumhurbaşkanlığı kararıyla tam kapanma kararının ardından iş yerlerini kapatan veya sadece paket servis hizmetinde bulunan kahvehane, çay ocağı, kantin, cafe, internet cafe, düğün salonu, halı saha, oto yıkama ve lokantaların sahipleri ile bu işyerlerinde çalışan toplam 165 kişiye Kaymakam Ramazan Polat’ın talimatıyla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 1000’er lira Ramazan Bayramı öncesi nakdi yardım yapılacağı müjdesi verildi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan İlçemiz Kaymakamı Ramazan Polat, “tam kapanma süreciyle birlikte tüm Türkiye’de olduğu gibi ilçemizdeki küçük esnaflarımız da olumsuz etkilendi. Biz de bu olumsuzluğu en aza indirgemek için esnafımıza ve burada çalışan hemşerilerimize yardım kararı aldık. Çünkü küçük esnafımız, ilçemiz ekonomisinin önemli ayaklarından birini oluşturmaktadır. Bu kapsamda 165 haneye 165 bin liralık nakdi yardım bayram öncesi dağıtılacak” dedi.

Bayram öncesi yapılacak nakdi yardım, gelir kaybına uğrayan iş yeri sahiplerini ve burada çalışan işçileri sevindirirken, desteklerinden dolayı Kaymakam Ramazan Polat’a teşekkür ettiler.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA