SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“Keçi Burcunun turizme açılması için çalışma yürütüyoruz”

“Keçi Burcunun turizme açılması için çalışma yürütüyoruz”
Bu haber 23 Haziran 2019 - 23:58 'de eklendi ve 100 kez görüntülendi.

DTSO tarafından Keçi Burcunda 41.Uluslararası Kazı, Araştırma ve Arkeometri Sempozyumu katılımcılarına Resepsiyon düzenlendi.

2019 yılı, 41. Uluslararası Kazı, Araştırma ve Arkeometri Sempozyumu, 17 – 21 Haziran 2019 tarihleri arasında Diyarbakır’da gerçekleştirildi. Arkeolojinin bilimsel anlamda kurumsal hale gelmesi bakımından Türkiye de gerçekleştirilen en önemli organizasyon olan Sempozyum Üniversiteler tarafından ortak bir şekilde düzenleniyor.

Sempozyuma ilişkin bilgi veren DTSO Başkanı Mehmet Kaya, ABD, İngiltere, İtalya, Belçika, Fransa, Almanya vb. birçok ülkeden bilim insanının katıldığı sempozyumun ilimizde düzenlenmesi,ilimiz tanıtımına büyük katkı sağlayacağını belirtti.

DTSO Başkanı Kaya, “bizlerde Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası olarak Sempozyumun düzenlenmesine doğrudan destek olarak ilimiz tarihi ve kültürel değerlerinin tanıtılmasını amaçlıyoruz ve bu kapsamda Sempozyuma katılan yerli ve yabancı konuklarımızı Keçi Burcunda ağırlayarak tarihi dokuyu yakından görmelerine fırsat sağladık” dedi.

Katılımcılardan aldıkları dönüşlerin çok pozitif olduğuna dikkat çeken DTSO Başkanı Kaya, bu vesileyle Keçi Burcunun da kısa sürede Turizme açılması için çalışma yürüttüklerinin müjdesini de verdi.

DTSO Başkanı Kaya, tanıtım ve turizm faaliyetleri dışında yerli ve yabancı birçok bilim insanının katıldığı sempozyumun geniş bir izleyici kitlesi tarafından takip edildiğini aynı zamanda arkeoloji bölümü öğrencileri içinde önemli bir zemin oluşturduğunu ifade etti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA