SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Kendi yollarını kendileri yaptı

Kendi yollarını kendileri yaptı
Bu haber 27 Ocak 2020 - 0:25 'de eklendi ve 174 kez görüntülendi.

-7 km yolu traktör ve kepçelerle yaptılar

-Bağlantı yoluyla Bademli mahallesinde 100 öğrenci taşımalı eğitimden faydalanıyor

 

İlçemize bağlı Bademli Mahallesinde vatandaşlar, yer yer çukurlaşan ve heyelan neden ile zaman zaman kapanan 7 kilometrelik yolu kendi imkânları ile ulaşım yapabilir hale getirdiler. Bağlantı yolu olan mahalle yolundan her gün ilçeye 8 minibüsle taşıma eğitim kapsamında 100 öğrenci de taşınıyor.

Bademli Mahallesi sakinlerinden Mehmet Topkaya, yağışlar nedeni ile büyük çukurların oluştuğu ve heyelanın meydana geldiği 7 kilometrelik yolun yapılması için Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığına başvurduklarını, ancak sorunlarının çözülmediğini öne sürdü.

Yayıklı ve Değirmenli Mahalleri ile bağlantılı olan, Beybağı’nda da onlarca ailenin ulaşımını sağlayan, Eski Siverek yolu olarak da bilinen yoldan onlarca aracın gidip geldiğini bildiren mahalle sakini Topkaya gazetemize şunları söyledi;

“-100 öğrencimiz 8 minibüsle her gün taşımalı sistemle eğitim için ilçe merkezine gidip geliyor. Gerçekten mağdur durumdaydık. Sorunu kısmen de olsa çözmek için mahalleler olarak bir araya geldik ve kendi yolumuzu yapmaya karar verdik.

Mahallede ve birer traktör de Beybağı ile Petekkaya Mahallesinden olmak üzere 30 traktör ve 2 kepçe ile yoldaki çukurları doldurduk. İyi malzeme yola döktük. Mahallelerin hepsi çalıştı. Traktör için para ödemedik. Kepçelerin de akaryakıtını karşıladık. Şimdilik ulaşımda fazla bir sıkıntı yaşamıyoruz. Ancak bir an önce standart ölçülerde yapılmasını istiyoruz. Bu yol bir taraftan Petekkaya’ya çıkarken diğer taraftan da Yayıklı ve Değirmenli mahallelerine çıkıyor. Yani bu yoldan binlerce insan yararlanıyor. Grup mahalle yolu konumundadır. Bu nedenle yolun bir an önce en iyi şekilde yapılması gerekiyor.”

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA