SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Kendine has tadıyla biber piyasada

Kendine has tadıyla biber piyasada
Bu haber 09 Haziran 2019 - 23:48 'de eklendi ve 452 kez görüntülendi.

Kendine özgü tadı ve aroması ile büyük ilgi gören biber, gerçekten acı fiyatla kilosu 30 liradan piyasaya çıktı. Taze yerli salatalık da tezgâhı süslemeye başladı.

Her yıl Nisan ayının ilk haftasında çıkan Çermik biberi, geçen yıl Mayıs ayı sonlarında piyasaya çıkan Çermik Biberi, bu yıl yağışların fazla olması nedeniyle ancak Haziran ayında çıktı.

Kilosu 30 liradan satılan biber, özellikle çevre il ve ilçelerden gelen vatandaşlar tarafından ilgi görüyor. İlçeliler ise fiyatın yüksek olması nedeniyle biberin yanına bile yaklaşamıyor.

Beybağı’ndaki biber yetiştiricileri, Mayıs ayında yağan ilk yağmurda biber fidelerinin üzerini kara bir toprak kapladığını, bunun sonucu olarak biberin yapraklarını tamamen döktüğünü belirterek, “Daha sonra biber fidelerin yağan yağmurla yeniden yaprak vermeye başladı, arkasından da çiçek açtı. Ancak Haziran ayının ortasına doğru mahsul almaya başladık” dedi.

Bu arada yerli salatalık da tezgâhtaki yerini almaya başladı. Salatalığın da bu yıl geçen yıllara göre geç çıktığı, bunun da yağışlarda kaynaklandığı belirtiliyor. Kendine has tadı ve kokusu olan yerli salatalığın kilosu 2-3 liradan satılıyor.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa