SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Kılıçdaroğlu yerel medyaya destek istedi

Kılıçdaroğlu yerel medyaya destek istedi
Bu haber 11 Mart 2018 - 23:55 'de eklendi ve 68 kez görüntülendi.

-BİK ilanlarına 3 yıldır zam yapılmadı

 

Grup toplantısında hükümete seslenen ve yerel medyaya destek isteyen CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Bir yaygın medyamız var. Bir de yerel medya var. Yerel medya adeta sahipsiz.  Geçinemiyorlar, ayakta kalmak için olağanüstü çaba harcıyorlar” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında, yerel medyaya geniş yer ayırdı. Açıklamalarında; şeker fabrikalarının özelleştirilmesi, Salih Müslim’in iadesi ve Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği (MESAM)’a kayyum atanması gibi ülke gündemine ağırlık veren Kılıçdaroğlu, kültür, sanat, spor ve medyaya da değindi.

Özellikle yerel medyaya destek verilmesi gerektiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, bütün demokrasilerde medyanın önemli bir güç olduğuna vurgu yaparak, şöyle konuştu;

“Gelişmiş demokrasilerde 4. güç olarak algılanır. Medyanın temel özelliği gücü sürekli halk adına sorgulamaktır. Gücü elinde tutanlar daha sağlıklı karar almak zorunda kalırlar. Bizde bir yaygın medyamız var. Bir de yerel medya var. Yerel medya adeta sahipsiz. Bu medyanın büyük beklentileri var. 3 yıldır Basın İlan Kurumu ilanlarına zam yapılmadı. Geçinemiyorlar. Binlerce kişi çalışıyor yerel medyada, gazetelerde ve televizyonlarda. Ayakta kalmak için olağanüstü çaba harcıyorlar. Biz yerel medyanın da yaygın medyanın da güçlü olmasını isteriz. Bağımsız olmasını, özgürce yazmasını ve eleştirmesini isteriz. Demokrasiye sahip çıkmak gibi medyaya da sahip çıkmak zorundayız. Baskılara hep birlikte sahip çıkmak zorundayız. İktidarın yaptığı her şeyi alkışlayan bir medya grubunun en çok demokrasiye zarar verdiğini de kimsenin unutmaması gerekir. Demokrasi hepimiz için geçerli bir kuraldır. Düşüncelerimizi özgürce ifade edeceksek, haklarımızı rahatça yargıda arayabileceksek bunun özü demokrasiden geçiyor.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA