SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Kırsalda asfaltlama çalışmaları başlıyor

Kırsalda asfaltlama çalışmaları başlıyor
Bu haber 31 Mayıs 2021 - 0:28 'de eklendi ve 121 kez görüntülendi.
  • 138 kilometrelik yolun 98 kilometrelik bölümünün birinci ve ikinci kat asfaltı dökülecek
  • Yolların alt yapı çalışmaları ve temel malzeme serimi tamamlandı

 

İlçemiz kırsal mahallelerinde yürütülen yol çalışmaları kapsamında asfaltlamanın başlanacağı müjdesi geldi. Yolların alt yapı ve temel malzeme seriminin tamamlandığını belirten Kaymakam Ramazan Polat, 138 kilometrelik yolun birinci ve ikinci kat asfaltının döküleceğini söyledi. Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu da büyükşehir belediyesi ekipleri ile koordineli bir şekilde hareket ettiklerini belirterek, çalışmaları yakından takip ettiklerini belirtti.

Havaların ısınmasıyla birlikte ilçemiz kırsal mahallelerindeki çalışmalarda hızlandırıldı. Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Münir Karaloğlu, bu sezonu asfalt sezonu ilan etmesinin ardından Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Daire Başkanlığı tarafından ilçemize bağlı kırsal mahalle yollarında da adeta bir çalışma sahası oluşturuldu.

Konuyla ilgili gazetemize açıklamada bulunan Kaymakam Ramazan Polat, yolların temel alt yapı çalışmalarının ve temel malzeme seriminin tamamlandığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü;

“İlçemiz kırsalında 138 kilometrelik yolumuz çalışmalar kapsamına dahil edildi. Alt yapı çalışmaları bitmiş durumda ve bu hafta da serim tamamlandı. Önümüzdeki hafta 138 kilometrelik yolumuzun 98 kilometrelik bölümünün birinci ve ikinci kat asfalt serimi gerçekleştirilecek. Kalan 40 kilometrelik yolumuzun sadece ikinci kat asfaltı var, bu 40 kilometrelik alanın da ikinci kat asfaltının yapılması için çalışmalar yürüteceğiz.”

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu da Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ekipleri ile koordineli bir şekilde hareket ettiklerini belirtti. Belediye Başkanı Karamehmetoğlu;

“Yapılan çalışmaları yakından takip ediyoruz. Alt yapı ve temel malzeme taşınması sırasında daha önce yapılan yollarımızda birtakım bozulmalar meydana geldi. biz de bununla ilgili gerek Yol Yapım Dairesi Başkanlığı gerekse de ilgili mühendis ile görüşmeler yaptık. Tüm çalışmalar tamamlandıktan sonra bozulan yollarımız da yenilenerek eskisinden daha güzel olacak. Bizler, hizmet makamıyız ve vatandaşımızın en iyi hizmeti alması için çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA