SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Kırsalda asfaltlama çalışmalarında sona gelindi

Kırsalda asfaltlama çalışmalarında sona gelindi
Bu haber 25 Ekim 2021 - 8:48 'de eklendi ve 67 kez görüntülendi.

İlçemiz kırsal mahallelerinde yolların alt yapı çalışmaları ve temel malzemelerinin dökülmesinin ardından yapılan asfaltlama çalışmalarında sona gelindi. 138 kilometrelik yolun 98 kilometrelik bölümünün birinci kat asfaltının bitme aşamasında olduğu belirtildi.

Yolların alt yapı ve temel malzeme seriminin tamamlanmasının ardından asfaltlama çalışmalarında da sona gelindiğini belirten Kaymakam Ramazan Polat, 138 kilometrelik yolun 98 kilometrelik birinci kat asfaltının tamamlanmak üzere olduğunu, kalan 40 kilometrelik ikinci kat asfaltın önümüzdeki yıl döküleceğini söyledi. Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu da büyükşehir belediyesi ekipleri ile koordineli bir şekilde hareket ettiklerini belirterek, çalışmaları yakından takip ettiklerini belirtti.

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Münir Karaloğlu, bu sezonu asfalt sezonu ilan etmesinin ardından Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Daire Başkanlığı tarafından ilçemize bağlı kırsal mahalle yollarında da adeta bir çalışma sahası oluşturuldu.

Konuyla ilgili gazetemize açıklamada bulunan Kaymakam Ramazan Polat, kırsal mahalle yollarında asfaltlama çalışmalarında sona gelindiğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü;

“İlçemiz kırsalında 138 kilometrelik yolumuzun alt yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından asfaltlama çalışmalarında da sona gelindi. 138 kilometrelik yolumuzun 98 kilometrelik bölümünün birinci kat asfalt serimi tamamlanmak üzere, kalan 40 kilometrelik yolumuzun sadece ikinci kat asfaltı var, bu 40 kilometrelik alanın da ikinci kat asfaltı önümüzdeki yıl yapılacak.”

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu da Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ekipleri ile koordineli bir şekilde hareket ettiklerini belirtti. Belediye Başkanı Karamehmetoğlu;

“Yapılan çalışmaları yakından takip ediyoruz. Bu doğrultuda asfaltlama çalışmalarını yerinde inceledik. Bizlere destek olan kıymetli Valimiz Sayın Münir Karaloğlu’na teşekkür ediyoruz. Bizler, hizmet makamıyız ve vatandaşımızın en iyi hizmeti alması için çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA