SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Kırsaldaki 17 okulda eğitim başladı

Kırsaldaki 17 okulda eğitim başladı
Bu haber 12 Ekim 2020 - 1:16 'de eklendi ve 91 kez görüntülendi.

Diyarbakır İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararla ilçemiz kırsalındaki 17 okulda eğitim ve öğretim bugün başladı.

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu başkanlığında, Koronavirüs (Covid-19) salgını hakkında alınacak tedbirler kapsamında toplandı.

Toplantıda, koranavirüs salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri, Cumhurbaşkanının talimatları doğrultusunda birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirildiği belirtildi.

Yine Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısında alınan kararlar ve Cumhurbaşkanının talimatları doğrultusunda 2, 3, 4, 8 ve 12. sınıfların yüz yüze eğitime başlatılması, ayrıca köylerdeki 5, 6 ve 7. sınıflarında İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararı ile eğitime başlayabileceğine ilişkin kararları gereği;

Diyarbakır’a bağlı 17 İlçe Kaymakamlığına bağlı Kırsal Mahallelerde bulunan Ortaokulların 5, 6 ve 7. Sınıflarında, başta fiziki mesafe kuralı, hijyen ve maske kullanımı olmak üzere Koronavirüs (Covid-19) salgını kapsamında alınacak tedbirlerle birlikte 217 okulda yüz yüze eğitime geçilmesine karar verildi.

Karar kapsamında ilçemize bağlı; Akkoyunlu, Dilekpınar, Yayıklı, Petekkaya, Korudağ, Şehit Zeki Kızıl, Gürüz, Bintaş, Bayat, Bahçeköy, Aynalı, Alabuğday, Güney, Arabük, Yeşilova, Bayrak ve Örenkuyu Ortaokullularında eğitim öğretim bugün başladı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa