SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Kış ilaçlaması başladı

Kış ilaçlaması başladı
Bu haber 03 Şubat 2020 - 0:23 'de eklendi ve 92 kez görüntülendi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine bağlı ilçemiz İlaçlama ekibince kış ilaçlaması başladı.

İlaçlama sorumlusu AyhanYerlikaya,kapalı alanda ergin sivrisinek, karasinek ve hamam böceğine karşı reziduvel, açık alanda ise larvasi tipi ilaçların kullanıldığını belirterek, açık alanda karasinek, suda üreyen sivrisinek larvalarına karşı ilaçlama yapıldığını söyledi.

Kanalizasyonda fare ilacı kullanıldığını açıklayan ilaç ekibi sorumlusu Ayhan Yerlikaya, ilaçlamanın ilçe merkezi ve bağlı mahalleler ve mezralardaki genellikle bataklık, gölet, hayvan gübrelerinin atıldığı alanlar ile yağmur havuzları gibi su kaynakları yerlerde ilaçlama yapıldığını bildirdi. Sorumlu Yerlikaya şu bilgileri verdi;

“Sivrisinek ve karasinek larvaları karşı yürütülen çalışmalar çerçevesinde, bataklık alanlar, hayvan gübrelerinin olduğu alanların yanı sıra çöp bidonları, ahır ve bodrum katlarına ilaçlama yapıyoruz.

İlaçlama çalışmaları ilçe genelinde yapılıyor. Bu ilaçlar tamamen sivrisinek, karasinek ve diğer vez dediğimiz haşerelere karşı atılıyor. İlaçlama aralıksız sürdürülecek.Amacımız vatandaşlarımızın daha iyi şartlarda yaşamlarını sürdürmelerine katkı sağlamaktır. Hedefimiz vatandaşların sineksiz, haşeresiz ve sürüngenlerden uzak yaşamasını sağlamaktır. Ben ve ekibim bunun çabası içerisindeyiz.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA