SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Kitap fuarı kapılarını ikinci kez açacak

Kitap fuarı kapılarını ikinci kez açacak
Bu haber 08 Mart 2020 - 23:47 'de eklendi ve 100 kez görüntülendi.

İlçemizde bu yıl ikincisi düzenlenen kitap fuarı kapılarını ikinci kitap severlere açacak. Kitap severler ve okullarında dağıtılan kumbaralarda para biriktiren öğrenciler açılış gününü iple çekiyor.

Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen ve büyük ses getiren kitap fuarının ikincisi Salı günü kapılarını açacak.

“Okumak özgürlüğe uçmaktır”, “Okumadığın Gün Karanlıktasın” ve “Kitap Zihni Kibarlaştırır” sloganlarıyla düzenlenen kitap fuarında yazarların imza günleri olacak. Program kapsamında öğretmenlere yönelik edebiyat söyleşileri gerçekleştirilecek.

Bu yıl fuarda 80 yayınevinin kitapları yer alacak. Fuar kapsamında 33 yazar ilçemize gelecek, okurlarıyla buluşacak, kitaplarını imzalayacaklar.

-Diyarbakır’daki billboardlara afişler asıldı

Kaymakam Nazlı Demir, okumanın, kitaplarla buluşmanın ve fuarın önemine dikkat çekerken, Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu’na teşekkür etti. Kaymakam Demir, “Diyarbakır’daki billboardlara kitap fuarımız ile ilgili afişlerimiz Sayın Valimizin destekleri ve olurlarıyla asıldı. Kendisine teşekkür ediyoruz. Kitap severlerin açılış gününü iple çektiğini hissediyoruz. Çocuklarımızın da içi kıpır kıpır. Mili Eğitim Müdürlüğü tarafından okullara dağıtılan kumbarada çocuklar büyük heyecanla paralarını biriktirerek kitap alacakları zamanı bekliyorlar.

Bizler de ikinci kez bu organizasyonu gerçekleştirdiğimiz için mutluyuz ve heyecanlıyız. Bunu geleneksel hale getirmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA