SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Kitap fuarında 80 yayınevi bulunacak

Kitap fuarında 80 yayınevi bulunacak
Bu haber 16 Şubat 2020 - 23:49 'de eklendi ve 112 kez görüntülendi.
  • Edebiyat söyleşileri yapılacak, 33 yazar ilçemize gelecek

 

Bu yıl ikincisi düzenlenen kitap fuarında 80 yayınevinin kitapları yer alacak. Edebiyat söyleşilerinin de olacağı fuarda 33 yazar ilçemize gelecek.

İlçemizde geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen ve 68 yayınevi, 26 yazarın konuk olduğu fuara bu yıl 80 yayınevi ve 33 yazar konuk olacak.

Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan etkinlik kapsamında sadece kitap satışının söz konusu olmayacağını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü;

“Okumak özgürlüğe uçmaktır”, “Okumadığın Gün Karanlıktasın” ve “Kitap Zihni Kibarlaştırır” sloganlarıyla bu yıl ikincisini düzenleyeceğimiz kitap fuarı yazarların imza günleri olacak. Program kapsamında öğretmenlere yönelik edebiyat söyleşileri gerçekleştirilecek.

Yine matematik, kitap ayracı, kağıt katlama sanatı, ahşap işleme gibi birçok atölyeler kurularak, her yaşta insanımıza bu alanda bilgiler verilecek ve eğitim almaları sağlanacak.

Bizler her zaman kitap okumanın önemini dile getiriyoruz. Şu anda bu fuar için Milli Eğitim Müdürlüğü camiası olarak yoğun bir çaba içerisindeyiz. Her yaştan bireyin okuyabileceği ve yazarların imza ve söyleşi yapılacağı bu etkinliğin geçen yıldan daha fazla ilgi görmesini bekliyoruz. Bu süreçte Kaymakamımız Nazlı Demir’in yoğun çabaları ve destekleri için kendilerine teşekkür ediyoruz. Dört gün sürecek fuar 10 Mart günü başlayacak ve 14 Mart’ta sona erecek. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da fuarımız spor salonunda düzenlenecek.

Hangi yaşta olursak olalım kitap okuyup, ifade darağacımızı, anlama ve anlatma kapasitemizi geliştirelim.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa