SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“Kitap okumak beyin hücrelerini yeniler”

“Kitap okumak beyin hücrelerini yeniler”
Bu haber 20 Ekim 2019 - 23:46 'de eklendi ve 119 kez görüntülendi.
  • İnsanlara gülümseyerek yaklaşın

 

15 Temmuz Darbe gecesi tankın önüne yatan 15 Temmuz Gazisi Metin Doğan, ilçemizdeki öğrencilere “güçlü irade, güçlü benlik” konulu seminer verdi. Doğan, kitap okumanın hücreleri yenilediğini belirtirken, insanların birbirine gülümseyerek yaklaşması gerektiğini söyledi.

TÜGVA tarafından düzenlenen seminer, ilçede 6 okulda verildi. İlk seminer Çermik Anadolu Lisesi konferans salonunda yapıldı. Buradaki seminere Kaymakam Nazlı Demir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan, TÜGVA İlçe Yönetimi ve öğrenciler katıldı.

Kendini tanımanın önemine vurgu yapan Metin Doğan, liseyi bitirene kadar doğru dürüst okuma yazma bilmediğini ama azim ve kararlılıkla, benliğini doğru kullanarak üniversite sınavında Türkiye’de derece yaptığını söyledi.

Doğan; “Şimdiye kadar hiçbir partiye oy vermedim. Siyasetle de hiç işim olmadı. Darbe gecesi ortaya çıkmamın nedeni vatanımı ve milletimi çok sevmemdir. Bu hareketi yaparsam milleti sokağa dökerim diye düşündüm ki ben o eylemi Cumhurbaşkanımızın konuşmasından 1.5 saat önce yaptım.

Ben doğru dürüst okuma yazma bilmeden liseyi bitirdim. El tezgahı kiralayıp sebze ve meyve satarak dershaneye kaydoldum. Sürekli kitap alıp okumaya başladım. Sınav sonunda Türkiye birincisi ile aramada bir buçuk puan fark vardı. Sizlerin görevi ders çalışmaktır. Beyin hücreleri 27 yaşına kadar kendini yeniler. Bu yaştan sonra yenilenme sona erer. Ben o sınava hazırlık döneminde sürekli kitap okudum. Sizler de kitap okuyarak beyin hücrelerinizi yenileyebilirsiniz. Bir de kitabı dersle bağlantılı hale getirirseniz başarınızı arttırırsınız.

Sizlere ikinci tavsiyem insanların sevdiği şeyleri kötülemeyin. Üçüncü tavsiyem bedeninizi zinde tutun. Dördüncü tavsiyem de bir konu çalıştıktan sonra o konuyla ilgili test çözüyorsunuz sonra bırakıyorsunuz, bırakmayın. Ondan sonraki günlerde o konuyla ilgili her gün 5 soru çözseniz yılda 8 ile 10 arası soru bankası bitirmiş olursunuz. Bu da size üniversite kapılarını sonuna kadar açacaktır.”

Öğrencilere kendilerini dinlemesinden dolayı teşekkür eden Metin Doğan, öğrencilerden gelen soruları cevaplamasıyla program sona erdi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa