SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Kızılay bayram öncesi sevindirdi

Kızılay bayram öncesi sevindirdi
Bu haber 27 Temmuz 2020 - 0:04 'de eklendi ve 143 kez görüntülendi.

İlçemiz Türk Kızılayı Temsilciliği Kurban Bayramı öncesi yardıma muhtaç aileleri sevindirdi.

Bayram öncesi vatandaşlara giyimden ayakkabıya, gıda kolisinden hijyen paketine ve kavurmaya kadar birçok yardımda bulundu.

İlçemiz Türk Kızılayı Temsilciliği Kurban Bayramı öncesi yüz güldürüyor. Dini bayramlarımızdan ikincisi olan Kurban Bayramı vesilesiyle yarıma muhtaç ailelerin hem mutfak ve temizlik için gerekli olan ihtiyaçları giderildi hem de yeni giysi ve ayakkabılara kavuştu.

Kurban Bayramı vesilesiyle Çermik Türk Kızılayı İlçe Temsilciliği olarak yapılan yardımlar için gazetemize açıklamalarda bulunan Bilal Çelikten, Türk Kızılayı’nın her zaman ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olduğunu, bu bayram da bu geleneği sürdürdüklerini belirterek şöyle konuştu;

“Bayram vesilesiyle hem büyüklerimiz hem de çocuklarımız için 8 bin parça giyim ve ayakkabı geldi. Bunların dağıtımını gerçekleştirerek, vatandaşların yepyeni giysilerle bayrama girmelerini istiyoruz. Yine bu vesileyle 80 adet gıda paketi, 30 paket temizlik malzemelerinden oluşan hijyen seti ve 36 adet ikişer kiloluk kavurma dağıtımını gerçekleştirdik.

Unutmayalım ki bayramdan bayrama evine et giren ailelerimiz var. Kızılay, varlıklı vatandaşlarımız ile yardıma muhtaç insanlar arasında köprü vazifesi gören bir kuruluştur. Sizler de bu iyilik kervanına destek olun.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA