SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Kızılay Çermik Şubesi yangın bölgesinde yer aldı

Kızılay Çermik Şubesi yangın bölgesinde yer aldı
Bu haber 16 Ağustos 2021 - 8:38 'de eklendi ve 42 kez görüntülendi.

Türk Kızılayı Çermik Şubesi, ülkemizin dört bir yanında yaşanan orman yangınlarına müdahale etmek için yangın bölgelerinde yer alarak söndürme ve yardım çalışmalarında bulundu.

Ülkemizin çeşitli bölgelerinde çıkan ve adeta hem doğayı hem canlıları yok eden büyük yangın felaketine Kızılay Çermik Şubesi de duyarsız kalmadı.

Türk Kızılayı Çermik Şube Başkanı Bilal Çelikten Antalya’nın Manavgat, Mersin’in Silifke ilçesinin Ovacık Bölgesi ve Adana’nın Aladağ ilçesinde çıkan yangınlarda hem söndürme çalışmalarına hem de felaketten zarar gören vatandaşlara yapılan yardımlarda yer aldı.

Şube Başkanı Çelikten, çıkan yangınlar nedeniyle adeta doğanın yok olduğunu ve bun kendi gözleriyle gördüğünü belirterek sözlerini şöyle sürdürdü;

“Maalesef ülkemiz büyük bir felaket yaşadı. Yangın bölgelerine gittiğimizde görüntü korkunçtu. Bölgelere varır varmaz söndürme çalışmaları içerisinde yer aldık. Sürekli değişim halindeydik, söndürmeden döndükten sonra vatandaşların yaralarını sarmak için bu kez çadırlarda çalışmalarımızı sürdürdük. Umuyorum ki en kısa sürede tüm yaraları sararak, o yemyeşil doğaya tekrar kavuşuruz. Kızılay olarak dünyanın neresinde olursa olsun yardıma koşmaya devam edeceğiz.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA