SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Kızılay Ramazanda da fakir fukarayı gözetiyor

Kızılay Ramazanda da fakir fukarayı gözetiyor
Bu haber 27 Mayıs 2019 - 0:30 'de eklendi ve 150 kez görüntülendi.

Yıl boyunca kesintisiz yardımlarını sürdüren Türk Kızılayı, Ramazan ayında fakir fukarayı daha çok gözetiyor. Türk Kızılay’ı Çermik İlçe Koordinatörü Bilal Çelikten Ramazan ayı boyunca bin üç yüz aileye yardım yapılacağını söyledi.

Kızılay’da, fakir ve fukaraya yardımın daha da bir önem kazandığı ramazanlarda bir başka heyecan yaşandığını, sofradakileri, fakirlerle ve olmayanlarla paylaşma gibi bir eğilim içerisine girildiğini anlatan İlçe Koordinatörü Çelikten, Türk Kızılayı olarak bu yıl da sosyal yardımlara başladıklarını ve çalışmalarının aralıksız devam ettiğini ifade etti.

İlk çalışmalarının giyim yardımı olduğunu belirten Çelikten, şu bilgileri verdi:

“Fakirlerimize ve muhtaçlarımıza, Ramazan ayının ilk günlerinden itibaren giyim yardımı yapmaya başladık. Giyim yardımından 700 ailemiz faydalanıyor. Bugünlerde bizim sofralarımızda olan ama kendi sofralarında olmayan gıdalara kavuşması için gıda kolisi veriyoruz. Bu yıl gıda kolilerinden 350 aile yararlanacak. Gıda kolileri standarttır.İçinde belli miktarda yiyecek vardır. İhtiyaç malzemelerini kapsar, bir aileye yetecek kadar planlanmıştır. Yardım kolilerinin bir kısmını genel merkez imkânlarıyla hazırlayıp yolluyor, bir kısmını da biz kendi imkânlarımızla alıyoruz. Ramazan ayında kavurma yardımı da yapmaya devam edeceğiz. Ramazan ayı boyunca 280 aileye kavurma olmak üzere Bin 330 aileye yardım dağıtacağız. Allah herkesin hayrını kabul etsin. Kızılay’a yapılan bağışlar hiçbir zaman boşa gitmemektedir. Herkesi Türk Kızılay’ına bağış yapmaya davet ediyorum.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa